AERIUS tbl flm 5 mg 1x10 ks

ŠÚKL kód:13745
ŠÚKL názov:Aerius 5 mg filmom obalené tablety tbl flm 10x5 mg (blis.PCTFE/PVC/Al)
Držiteľ:Merck Sharp & Dohme Ltd. (GBR) | Registračné číslo: EU/1/00/160/006 | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:SCHERING-PLOUGH CENTRAL EAST AG | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaUžiť vcelkuZapiťPod jazykDodržiavať odstupy
 
Popis a určenie

Protialergický liek s účinou látkou desloratadín, ktorý nespôsobuje ospalosť. Pomáha kontrolovať alergické reakcie (reakcie z precitlivenosti) a ich príznaky. Zmierňuje príznaky spojené s alergickou nádchou (napr. senná nádcha, precitlivenosť na roztoče v prachu), ako sú kýchanie, tečenie z nosa alebo svrbenie v nose, svrbenie na podnebí a svrbenie, červenosť a slzenie očí. Používa sa na zmiernenie príznakov spojených s chronickou idiopatickou urtikáriou, ako sú svrbenie a žihľavka.

Spôsob použitia

Liek určený pre dospelých a dospievajúcich (vo veku 12 a viac rokov) sa obvykle sa užíva v dávke 1 tableta 1x denne, nezávisle od jedla. Tableta sa užíva v celku a zapíja dostatočným množstvom tekutiny. O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Účinné látky
desloratadín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: EU - Európska
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
2,02 €  (60,85 Sk)
Pacient
1,16 €
34,95 Sk
57,43 %
Poisťovňa
0,86 €
25,91 Sk
42,57 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.