Amlator 10 mg/5 mg filmom obalené tablety tbl flm 1x30 ks

ŠÚKL kód:08396
ŠÚKL názov:Amlator 10 mg/5 mg filmom obalené tablety tbl flm 30x10 mg/5 mg (blis.PA/Al/PVC/Al)
Držiteľ:Gedeon Richter Plc. (HUN) | Registračné číslo: 58/0381/11-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Gedeon Richter Plc. (HUN)
Dodávatelia:Gedeon Richter Plc. (HUN) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Lekársky predpisUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Amlator je kombinovaný liek, ktorý obsahuje dve liečivá - atorvastatín a amlodipín.

Amlator je určený ako substitučná (náhradná) liečba u tých pacientov, ktorí sú primerane kontrolovaní amlodipínom a atorvastatínom, ktoré užívajú súčasne, v tých istých dávkach ako v kombinácii na liečbu vysokého krvného tlaku (s chronickým stabilným ochorením koronárnych tepien alebo bez neho) u dospelých pacientov, ktorí majú jeden z nasledovných súvisiacich stavov:
• zvýšené hladiny cholesterolu (zvané primárna hypercholesterolémia) alebo zvýšené hladiny cholesterolu a triglyceridov súčasne (zvané kombinovaná alebo zmiešaná hyperlipidémia)
• dedične zvýšené hladiny cholesterolu (zvané homozygotná hypercholesterolémia).

Amlator nie je určený na začatie liečby. Keď začnete užívať Amlator, musíte prestať užívať iné lieky, obsahujúce jednotlivé zložky (amlodipín a atorvastatín).
Počas liečby musíte dodržiavať štandardnú diétu na zníženie cholesterolu.
Ak si Váš lekár myslí, že obe samotné liečivá sú pre Vás vhodné, alebo ak ste už užívali lieky s týmito liečivami, môže Vám predpísať Amlator.

Spôsob použitia

Liek sa užíva na základe výsledkov titrácie dávky, obvykle 1 tableta 1x denne. Maximálna denná dávka je jedna tableta Amlator 20 mg/10 mg. Tabletu sa odporúča užívať vždy v celku, každý deň približne v rovnakom čase a nezávisle od jedla, zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa neodporúča u detí a adolescentov kvôli nedostatku údajov o bezpečnosti a účinnosti. Počas liečby musí pacient dodržiavať režimové odporúčania lekára v oblasti zdravej výživy a pohybovej aktivity. Odporúča sa počas liečby nepiť alkohol.

Účinné látky
amlodipín, atorvastatín
Indikačná skupina
58 - Hypotenzíva
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
5,41 €  (162,98 Sk)
Pacient
3,58 €
107,85 Sk
66,17 %
Poisťovňa
1,83 €
55,13 Sk
33,83 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.