ATORIS 20 tbl flm 20 mg 1x30 ks

ŠÚKL kód:40538
ŠÚKL názov:ATORIS 20 tbl flm 30x20 mg
Držiteľ:KRKA d.d. (SVN) | Registračné číslo: 31/0195/04-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:KRKA d.d. (SVN)
Dodávatelia:KRKA, tovarna zdravil, d.d. (SVN) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaNepiť alkoholS jedlomUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Atoris znižuje sérovú koncentráciu celkového cholesterolu, LDL cholesterolu, apolipoproteínu B a triglyceridov. Atoris zabraňuje vzniku cholesterolu v pečeni, a tak reguluje množstvo tukov v krvi. Tým, že sa vytvára menej cholesterolu v pečeni, jeho obsah v pečeňových bunkách sa zníži. Výsledkom toho je, že cholesterol preniká do buniek rýchlejšie a jeho hladiny v krvi klesnú. Maximálny terapeutický účinok sa dosiahne po 2 až 4 týždňoch užívania. Najvyšší efekt je po 4 až 6 týždňoch liečby.

Spôsob použitia

Liek sa užíva v dávke jedna tableta 1x denne, vždy v tú istú dobu. Tablety sa užívajú obvykle počas jedla alebo po jedle (môže sa užiť aj pred jedlom), vždy v celku a dobre sa zapijú vodou. Aby bola liečba úspešná, musí pacient dodržiavať režimové opatrenia. O dĺžke liečby rozhoduje lekár, náhle ukončenie liečby sa považuje za chybu. Nepiť alkohol a grepové šťavy.

Účinné látky
atorvastatín
Indikačná skupina
31 - Hypolipidemiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
3,57 €  (107,55 Sk)
Pacient
1,59 €
47,90 Sk
44,54 %
Poisťovňa
1,98 €
59,65 Sk
55,46 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.