CITALEC 10 tbl flm 30x10 mg (blis.)

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Upozornenie: Tento liek nemá platnú registráciu!

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:03976
Držiteľ:Zentiva, k.s. (CZE) | Registračné číslo: 30/0289/02-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Zentiva, k.s. (CZE)
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Lekársky predpisNepiť alkoholS jedlomUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyChrániť pred UV-žiarením
 
Popis a určenie

CITALEC Zentiva je určený na liečbu depresie, panických porúch bez ohľadu na ich príčinu, formu a závažnosť. CITALEC Zentiva je vhodný aj na udržiavaciu liečbu, keď príznaky, ako depresia, skleslosť, strata schopnosti prežívať radosť, ďalej strach, úzkosť a bolesti sú už na ústupe alebo pominuli. V tejto fáze pôsobí CITALEC Zentiva preventívne a zabraňuje návratu choroby. CITALEC Zentiva je určený pre dospelých.

Spôsob použitia

Liek sa užíva obvykle v dávke 1 tableta 1x denne v pravidelných odstupoch (buď ráno alebo večer). V závislosti od individuálnej odpovede pacienta a závažnosti ochorenia sa môže zvýšiť až na maximálne 60 mg denne. Tablety sa užívajú spolu s jedlom, vždy v celku a je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Plný účinok lieku sa prejaví až po niekoľkých týždňoch užívania. Pacient by sa mal liečiť dostatočne dlho, aby sa zabezpečilo, že nemá symptómy (niekoľko mesiacov). Následne má liečba pokračovať aspoň po dobu 3-6 mesiacov. Chrániť sa pred slnkom. Nepiť alkohol. 

Účinné látky
citalopram
Indikačná skupina
30 - Antidepresíva
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: R - Aktuálna registrácia
Typ registrácie: NAR - Národná
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.