DETRALEX tbl flm (blis.Al/PVC) 1x60 ks

ŠÚKL kód:40159
ŠÚKL názov:DETRALEX tbl flm 60 (blis.Al/PVC)
Držiteľ:Les Laboratoires Servier (FRA) | Registračné číslo: 85/0392/91-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Les Laboratoires Servier (FRA)
Dodávatelia:Les Laboratoires Servier (FRA) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisS jedlomUžiť vcelkuZapiť
 
Popis a určenie

Liek obsahuje čistenú mikronizovanú flavonoidnú frakciu (500 mg), v zložení: Diosminum 450 mg, flavonoidy vyjadrené ako Hesperidinum 50 mg v jednej tablete.

- Liečba žilovo-lymfatickej nedostatočnosti s príznakmi:

  • pocit ťažkých nôh,
  • bolesť,
  • príznak nepokojných nôh.

- Liečba funkčných prejavov hemoroidálneho ochorenia.

Spôsob použitia

Liek sa odporúča užívať v prípade žilovo-lymfatickej nedostatočnosti v dávke 2 tablety denne ráno počas jedla a zapiť dostatočným množstvom tekutiny. V prípade akútnej hemoroidálnej epizódy sa užíva 6 tabliet denne (3 tablety ráno a 3 tablety večer) po dobu 4 dní, potom 4 tablety denne (2 tablety ráno a 2 tablety večer) po dobu 3 dní. Udržiavacia dávka je 2 tablety denne užité ráno.

Účinné látky
diosmin, hesperidín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.