DICLOBENE gel (tuba Al) 1x100 g

ŠÚKL kód:84453
ŠÚKL názov:Diclobene gel 1x100 g (tuba Al)
Držiteľ:ratiopharm GmbH (DEU) | Registračné číslo: 29/0228/98-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GEL - Gél
Bez predpisuZvonkaChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvo III.KI - 6 rokov
 
Popis a určenie

Liek Diclobene® gél je vhodný na liečbu športových poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väziva. Na odporučenie lekára liek Diclobene® gél možno použiť na tlmenie bolesti a zápalu pri reumatizme mäkkých tkanív (ako sú zápaly šliach a ich puzdier, tkanív v okolí kĺbov) a pri ochorení kĺbov a chrbtice. Diclobene® gél môžu používať dospelí a deti od 6 rokov. Deťom od 1 roku do 6 rokov sa môže podávať len na odporučenie lekárov.

Spôsob použitia

Pri bolestiach sa 3 – 5 cm gélu (alebo viac, v závislosti od veľkosti ošetrovaného miesta) aplikuje priamo na postihnuté miesto. Gél sa nanáša 3- 4-krát denne a jemne sa vtiera. Ošetrené miesto sa nemá vystavovať priamemu slnečnému žiareniu ani pôsobeniu solária. Ak sa stav nezlepší do 7 dní alebo sa zhorší konzultujte používanie lieku s lekárom.

Účinné látky
diklofenak
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §22 písm.5 resp. §70e písm.5 zákona 140/1998 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.