Flector EP Rapid 50 mg gra 1x20 vrecúšok

ŠÚKL kód:55701
ŠÚKL názov:Flector EP Rapid 50 mg gra 20x50 mg (vre.papier/Al/PE)
Držiteľ:IBSA Slovakia s.r.o. (SVK) | Registračné číslo: 29/0906/96-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:IBSA Institut Biochimique SA (CHE) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GRA - Granulát
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaS jedlomZapiťTehotenstvo III.KI - 15 rokov
 
Popis a určenie

Diklofenak je nesteroidové protizápalové liečivo odvodené od fenyloctovej kyseliny zo skupiny arylkarboxylových kyselín. Má nasledovné vlastnosti: analgetické, antipyretické, antireumatické, antiflogistické, krátkodobo inhibuje doštičkovú funkcie.
Klinické štúdie zaznamenali, že klinický účinok lieku Flector® EP začína 15 minút po užití.  Indikácie sú v súlade s protizápalovým účinkom diklofenaku, závisia od závažnosti nástupu prejavov neznášanlivosti spôsobených liekom v skupine protizápalových liekov dostupných v súčasnosti. Užívanie tohto lieku je určené len pre dospelých (osoby nad 15 rokov) na krátkodobú symptomatickú liečbu akútnych stavov: kĺbového reumatizmu, mikrokryštalická artritída, osteoartróza, bolesti chrbta a chrbtice radikulitída, poúrazová bolesť, zápal a opuch, napr. pri vyvrtnutí kĺbov, pooperačná bolesť, zápal a opuch, napr. po chirurgických zákrokoch v stomatológii, alebo ortopédii, bolestivé a/alebo zápalové stavy v gynekológii, napr. menštruačné bolesti, zápal vaječníkov, záchvaty, migrény, bolestivé syndrómy chrbtice, ako adjuvans pri závažných bolestivých zápalových infekciách ucha, nosa alebo hrdla.

Spôsob použitia

 Liek sa obvykle podáva v dávke 1 vrecko 2-3x denne. Obsah vrecka sa rozpustí v pohári vody. Po rozpustení sa roztok vypije počas jedla (v prípade akútnych bolestí sa môže výnimočne podať tesne pred jedlom).

Účinné látky
diklofenak
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok
Maximálna cena
5,36 €  (161,48 Sk)
Pacient
4,37 €
131,65 Sk
81,53 %
Poisťovňa
0,99 €
29,82 Sk
18,47 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.