GARASONE kvapky int opt 1x5 ml

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Upozornenie: Tento liek nemá platnú registráciu!

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:91712
ŠÚKL názov:GARASONE kvapky int opt 1x5 ml
Držiteľ:SP Europe, Brusel (BEL) | Registračné číslo: 64/0135/88-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Forma:INT OPT - Ušná/očná roztoková instilácia
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisLiek znižuje pozornosťAplikovať v ľahuDo uchaDo oka
 
Popis a určenie

Liek GARASONE kvapky odstraňuje opuch, začervenanie a svrbenie spojené s určitými chorobami oka, ako sú infekcie (dokázané infekcie alebo pri podozrení na infekciu). Liek GARASONE kvapky je indikovaný aj pri liečbe chorobných stavov v oblasti vonkajšieho zvukovodu, ako sú stavy spojené s infekciami alebo alergiami.

Spôsob použitia

Pri postihnutí oka sa liek obvykle aplikuje v dávke 1-2 kvapky do postihnutého oka 3-5x denne. Kvapky sa aplikujú v ľahu (alebo pri zaklonenej hlave) pomocou kvapkadla, tak aby fľaštička smerovala kolmo nadol. Pri postihnutí ucha sa kvapká 3-4 kvapiek 2-4x denne v ľahu (po aplikácii treba ostať ležať 5 minút). Zvyčajná dĺžka liečby je 7-10 dní. Ak má pacient súbežne užívať aj iný očný/ušný liek, odstup medzi nimi by mal byť aspoň 15 minút. Od otvorenia majú kvapky použiteľnosť iba 1 mesiac. Pri aplikácii lieku do oka sa neodporúča, aby pacienti používali mäkké kontaktné šošovky.

Indikačná skupina
64 - Oftalmologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.