Polinail lum (lak na nechty) (fľ. skl.) 1x3,3 ml

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:81341
ŠÚKL názov:Polinail lum 1x3,3 ml (fľ. skl.)
Držiteľ:Polichem S.A. (LUX) | Registračné číslo: 26/0645/09-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Alfa Wassermann S.p.A. (ITA)
Dodávatelia:CSC Pharmaceuticals Handels GmbH (AUT) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:LUM - Liečivý lak na nechty
Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Polinail liečivý lak na nechty je širokospektrálne lokálne antimykotikum ( široké spektrum účinku proti hubám), ktoré sa používa na liečbu nechtov na rukách, nohách a okolitej kože. Používa sa ma liečbu miernych až stredne závažných hubových infekcií nechtov (onychnomykóza) spôsobených vláknitými hubami a/alebo inými hubami, ktoré sa môžu liečiť ciklopiroxom. Účinná látka ciklopirox zabraňuje rastu húb a ničí ich, čím sa vzhľad nechtov zlepší. 

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje 1x denne priamo na postihnuté nechty. Lak na nechty sa nanáša v tenkej vrstve na necht/nechty po umytí a osušení (odporúča sa ho aplikovať večer pred spaním). Lak nanášame na celý povrch nechtu a necháme schnúť 30 sekúnd (ošetrené nechty sa najmenej 6 hodín nesmú umývať). Odporúča sa pravidelné odstraňovanie voľných okrajov nechtu a onycholitického materiálu pilníkom na nechty. Liečba prebieha až kým nedôjde k úplnému vyliečeniu (obvykle 6-12 mesiacov).

Účinné látky
ciklopiroxolamín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
16,47 €  (496,18 Sk)
Pacient
5,25 €
158,16 Sk
31,88 %
Poisťovňa
11,22 €
338,01 Sk
68,12 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.