PROTOPIC 0,1 % masť ung der 1x30 g

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:23197
ŠÚKL názov:Protopic 0,1 % masť ung der 1x30 g
Držiteľ:Astellas Pharma Europe B.V. (NLD) | Registračné číslo: EU/1/02/201/003 | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Astellas Ireland Co. Ltd. (IRL)
Dodávatelia:Astellas Pharma s.r.o. (CZE) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:UNG DER - Masť
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Indikácie:

Protopic 0,1 % masť sa používa na liečenie miernej až vážnej atopickej dermatitídy (ekzém) u dospelých pacientov, ktorým nepomáha konvenčná liečba, alebo ju netolerujú. Atopická dermatitída je neprimerane vysoká reakcia imunitného systému kože, vyvolávajúca zápaly kože (svrbenie, sčervenanie, suchosť). Protopic mení abnormálnu imunitnú odpoveď a upravuje zápaly kože a svrbenie.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje 1-2x denne zvonka. Masť sa nanáša v tenkej vrstve priamo na postihnuté miesta (najlepšie tesne po vyčistení pleti). Účinok lieku sa prejaví až s odstupom 1 týždňa. Dĺžku liečby určuje lekár.

Účinné látky
takrolimus
Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: EU - Európska
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
28,48 €  (857,99 Sk)
Pacient
5,71 €
172,02 Sk
20,05 %
Poisťovňa
22,77 €
685,97 Sk
79,95 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: ÁNO
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: ALG, DER
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.