URSOSAN cps 250 mg 1x100 ks

ŠÚKL kód:95094
ŠÚKL názov:URSOSAN cps 100x250 mg (blis.Al/PVC)
Držiteľ:PRO.MED.CS PRAHA a.s. (CZE) | Registračné číslo: 87/0178/92-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:PRO.MED.CS PRAHA a.s. (CZE)
Dodávatelia:PROM.MEDIC.SK spol. s r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CPS - Kapsula
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyNa noc
 
Popis a určenie
URSOSAN® sa používa pri rozpúšťaní cholesterolových žlčových kameňov u chorých s vysokým operačným rizikom a u chorých po rozbití kameňov iným spôsobom. Podmienkou úspešnosti liečby je funkčný žlčník a prítomnosť nezvápenatelých cholesterolových kameňov, ktorých priemer nepresahuje 2 cm. Ďalej sa používa pri zápale sliznice žalúdka a pažeráka vyvolaného žlčou, pri zápale drobných žlčových ciest vnútri pečene, spôsobujúceho hromadenie žlče a majúceho za následok poškodenie pečene I. a II. štádia (primárna biliárna cirhóza). URSOSAN® sa používa aj pri primárnom zápale drobných pečeňových žlčovodov (primárnej sklerotizujúcej cholangoitíde), pri zápale pečene s hromadením žlče, pri poruchách trávenia sprevádzajúcich ochorenia žlčníka a žlčovodov.
Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva v nasledujúcich dávkach: 2 kapsuly (do 60 kg), 3 kapsuly (do 80 kg), 4 kapsuly (do 100 kg), resp. 5 kapsúl (nad 100 kg), vždy 1x denne (najlepšie tesne pred spaním) v pravidelných časových odstupoch. Kapsuly sa užívajú v celku a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek je určený na dlhodobú liečbu, dĺžku liečby určuje lekár.

Indikačná skupina
87 - Varia I
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok
Maximálna cena
27,47 €  (827,56 Sk)
Pacient
0,47 €
14,16 Sk
1,71 %
Poisťovňa
27,00 €
813,40 Sk
98,29 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: GER, GIT, HEP, INF, INT, KLF
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.