VERRUMAL sol der 1x13 ml

ŠÚKL kód:18344
ŠÚKL názov:VERRUMAL sol der 1x13 ml
Držiteľ:Almirall Hermal GmbH (DEU) | Registračné číslo: 46/0297/94-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Almirall Hermal GmbH (DEU)
Dodávatelia:Almirall Hermal GmbH (DEU) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SOL DER - Dermálny roztok
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Verrumal obsahuje účinné látky fluorouracilum (fluorouracil) 0,5 g, acidum salicylicum (kyselina salicylová) 10,0 g v 100 g roztoku. Verrumal je roztok ku miestnemu kožnému podaniu pri lečbe bradavíc. Verrumal je vysoko účinný kombinovaný liek na odstraňovanie bradavíc. Kombináciou účinných látok fluoruracilu a kyseliny salicylovej sa dosahujú úspechy v liečbe bradavíc. Fluóruracil (FU) patrí medzi cytostatiká (lieky tlmiace rast buniek). Účinok FU je v pôsobení na bunky v štádiu rastu – ako je tomu u bradavíc – a to na úrovni prepisu genetických informácií nukleových kyselín. Kyselina salicylová pôsobí v roztoku ako keratolytikum (látka, ktorá uvoľňuje spojenia medzi bunkami povrchovej vrstvy pokožky)– umožňuje ľahší prienik FU do tkaniva bradavíc. Rovnaký účinok má aj dimethylsulfoxid, ktorý je súčasťou roztoku.

Spôsob použitia

Obyčajne sa nanáša štetcom 2-3 krát denne. Liek sa nanáša iba na miesta s bradavicami. Je potrebné vyvarovať sa postriekania zdravej kože v okolí bradavice. Je vhodné chrániť tieto miesta prekrytím pastou alebo masťou. Odporúča sa štetec pred nanášaním otrieť o hrdlo fľaštičky. U veľmi malých bradavíc sa môže použiť namiesto štetca na nanášanie špáradlo alebo drevená tyčinka s hrotom.

Priemerná doba liečby je 6 týždňov a pri priaznivej terapii je možné ju predĺžiť na 7 týždňov. Dôležitá je dôsledná denná aplikácia. 

Upozornenie:
Nepouživajte, ak ste precitlivený / precitlivená na liečivú látku alebo niektorú z pomocných látok.
Nepoužívajte, ak trpíte obličkovou (renálnou) nedostatočnosťou.
Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte, alebo ak tehotenstvo nie je vylúčené.
Nepoužívajte na plochu väčšiu ako 25 cm2.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.