Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Afrin 0,5 mg/ml nosový sprej aer nao (fľ.HDPE) 1x15 ml

ŠÚKL kód:30566
ŠÚKL názov:Afrin 0,5 mg/ml nosový sprej aer nao 1x15 ml (fľ.HDPE)
Držiteľ:Bayer, spol. s.r.o. (SVK) | Registračné číslo: 69/0567/11-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Schering- Plough Europe (BEL)
Dodávatelia:Bayer, spol. s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:AER NAO - Nosová roztoková aerodisperzia
Bez predpisuDo nosaDodržiavať odstupyPotriasťKI - 6 rokov
 
Popis a určenie

Nosový sprej obsahuje liečivo oxymetazolíniumchlorid. Liek je dekongestívum, uvoľňuje upchatý nos zužovaním krvných ciev v nose. Účinok nastúpi v priebehu niekoľkých minút a pretrváva hodiny. Liek sa používa na zmiernenie príznakov upchatého nosa spôsobených sennou nádchou, bežným prechladnutím a zápalom prínosových dutín.

Spôsob použitia

Dospelým a deťom vo veku od 10 rokov sa odporúča 1 - 2 vstreknutia do každej nosovej dierky každých 12 hodín. Deťom vo veku 6 - 10 rokov sa odporúča 1 vstreknutie do každej nosovej dierky každých 12 hodín. V priebehu 24 hodín sa nemá podať viac ako 8 vstreknutí u dospelých (4 u detí). Uvedená dávka sa nemá prekročiť. 

Pred použitím je potrebné nádobku dobre pretrepať. Pred prvým použitím sa pripraví nádobka niekoľkými stlačeniami pumpičky, kým sa nedosiahne prvé úplné vystreknutie. Sprej sa má držať vo zvislej polohe, nosový nadstavec sa má vložiť do každej nosovej dierky a počas nádychu pevne stlačiť jeden alebo dvakrát. Liek sa nemá používať dlhšie ako 7 dní. Pred opakovaným podaním lieku má uplynúť interval niekoľkých dní. Liek sa nemá používať u detí vo veku do 6 rokov. Neodporúča sa počas dojčenia.

Účinné látky
oxymetazolíniumchlorid
Indikačná skupina
69 - Otorinolaringologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.