Vyskúšajte si novú verziu ADC

  ALMIRAL GEL gel der (tuba Al) 1x25 g

ŠÚKL kód:67549
ŠÚKL názov:ALMIRAL GEL gel 1x25 g (tuba Al)
Držiteľ:MEDOCHEMIE LTD. (CYP) | Registračné číslo: 29/0011/93-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:MEDOCHEMIE LTD. (CYP) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GEL DER - Dermálny gél
Bez predpisuZvonkaChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvo III.KI - 1 rok
 
Popis a určenie

Almiral gél je protizápalový liek určený na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo diklofenak v chladivom gélovom základe. Almiral gél potlačuje bolesť, opuch a zápal po úrazoch, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Almiral gél nemastí, preniká veľmi dobre cez pokožku a dosahuje v tkanivách rýchle účinnú koncentráciu. Bez odporúčania lekárom sa liek Almiral gél môže použiť na liečbu poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väzív. Na odporučenie lekára sa môže liek Almiral gél použiť na utlmenie bolesti a zápalov pri reumatizme mäkkých tkanív, ako sú zápaly šliach a ich puzdier, väzbových vačkov tkaniva v okolí kĺbov a pri ochoreniach kĺbov a chrbtice. Almiral gél môžu používať dospelí a mladiství.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje u dospelých v množstve 2g–4g (množstvo odpovedajúce veľkosti čerešne až vlašského orechu), aplikuje sa jemne potieraním na kožu na postihnutom mieste, 3–4x denne. Toto množstvo je dostatočné k liečeniu oblasti 400 – 800 cm2. Po aplikácii sa musia ruky umyť, ak nie sú miestom postihnutia. O dĺžke liečby rozhoduje lekár.

Upozornenie: Pri aplikácii na veľké plochy kože a počas dlhšieho obdobia nie je možné vylúčiť možnosť systémových nežiaducich účinkov. Gél sa aplikuje len na zdravú kožu, bez otvorených lézii alebo rán. Oklúzie sa nemajú používať. Gél nesmie prísť do kontaktu s mukóznymi membránami alebo očami a nesmie sa užívať perorálne. Liek by mal byť vysadený pri prvom výskyte kožných vyrážok, mukóznych lézií alebo iných prejavov hypersenzitivity. Opatrnosť musí byť ak sú súčasne podávané perorálne nesteroidové protizápalové lieky, pretože sa môže zvýšiť výskyt nežiaducich účinkov. Liek sa nesmie aplikovať u žien v treťom trimestri gravidity. Diklofenak sa nemá podávať počas prvého a druhého trimestra gravidity, má sa užívať nízka dávka a liečba má byť čo najkratšia. Neodporúča sa používať v období dojčenia.

Účinné látky
diklofenak
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.