Vyskúšajte si novú verziu ADC

  APADEX tbl flp 1,5 mg 1x30 ks

ŠÚKL kód:91992
ŠÚKL názov:Apadex tbl flp 30x1,5 mg
Držiteľ:EGIS Pharmaceuticals PLC (HUN) | Registračné číslo: 58/0167/05-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:EGIS Pharmaceuticals PLC (HUN)
Dodávatelia:EGIS SLOVAKIA spol. s r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLP - Filmom obalené tablety s predĺženým uvoľňovaním
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaNepiť alkoholPo jedleUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Liek je určený na znižovanie vysokého tlaku krvi (hypertenzie). Je to filmom obalená tableta s predĺženým uvoľňovaním obsahujúca ako liečivo indapamid. Indapamid je diuretikum, spôsobuje len mierne zvýšenie množstva vytvoreného moču.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 tableta 1x denne (výnimočne môže byť dávkovanie zmenené), spravidla ráno, v pravidelných časových odstupoch. Liek sa užíva obvykle po jedle, vždy v celku a zapije sa trochou tekutiny. Liečba je dlhodobá a nemala by sa prerušiť náhle. Pacient musí dodržiavať aj neliekové opatrenia a mal by si pravidelne kontrolovať (a zapisovať) krvný tlak. Nepiť alkohol. Chrániť pred UV-žiarením. Dojčenie sa neodporúča (indapamid sa vylučuje do materského mlieka).

Účinné látky
indapamid
Indikačná skupina
58 - Hypotenzíva
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: MRP - Vzájomné uznávanie (mutual recognition proc.)
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
4,37 €  (131,65 Sk)
Pacient
1,97 €
59,35 Sk
45,08 %
Poisťovňa
2,40 €
72,30 Sk
54,92 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.