Vyskúšajte si novú verziu ADC

  CAVINTON FORTE tbl 10 mg (blis.PVC/Al) 1x30 ks

ŠÚKL kód:10252
ŠÚKL názov:CAVINTON FORTE tbl 30x10 mg (blis.PVC/Al)
Držiteľ:Gedeon Richter Plc. (HUN) | Registračné číslo: 06/0039/02-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:Gedeon Richter Plc. (HUN) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL - Tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisNepiť alkoholS jedlomUžiť vcelkuZapiťTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

CAVINTON FORTE sa používa predovšetkým pri poruchách prekrvenia mozgového tkaniva. Jedná sa napr. o poruchy pamäti, reči alebo hybnosti vyvolané nedostatočným prekrvením mozgu, o krátkodobé príhody nedokrvenia mozgu alebo stavy po rôznych poruchách mozgového prekrvenia, o aterosklerózu mozgových ciev. Ďalej sa tiež používa u žien s ťažkosťami v prechode (návaly horúčavy, potenie, bolesti hlavy, závraty, a pod.). V očnom lekárstve sa používa pri poruchách ciev sietnice pri cukrovke, vysokom krvnom tlaku, uzávere sietnicovej cievy alebo pri kŕčoch sietnicových ciev, tiež pri zelenom zákale, pokiaľ ho spôsobil uzáver cievy.
V ušnom a nosovom lekárstve sa používa pri poruchách sluchu, závratoch a tinite, pokiaľ sú vyvolané nedostatočným prekrvením.

Spôsob použitia

Liek podávame obvykle v dávke 3x denne 1 tabletu. Posledná dávka lieku by mala byť užitá najneskôr o 18. hodine. Tablety sa užívajú počas jedla alebo po jedle, vždy v celku a zapijú sa trochou tekutiny. Dĺžku liečby určuje lekár. Nepiť alkohol.

Účinné látky
vinpocetín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 60
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.