Vyskúšajte si novú verziu ADC

  CHOLAGOL gto por (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml

ŠÚKL kód:00699
ŠÚKL názov:CHOLAGOL gto por 1x10 ml (fľ.skl.hnedá)
Držiteľ:Teva Czech Industries s.r.o. (CZE) | Registračné číslo: 43/0322/69-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Teva Czech Industries s.r.o. (CZE)
Dodávatelia:TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GTO POR - Perorálne roztokové kvapky
Bez predpisuPred jedlomDodržiavať odstupyTehotenstvo I. a III.DojčenieKI - 12 rokov
 
Popis a určenie

Liek sa užíva ako doplnok liečby pri žlčníkových kameňoch, pri chronickom zápale žlčníka, pri stavoch po operáciách žlčových ciest s tráviacimi ťažkosťami a pri tráviacich ťažkostiach u chronických ochorení pečene. O vhodnosti užívania lieku sa treba vopred poradiť s lekárom.
Cholagol® môžu užívať dospelí, mladiství a deti od 12 rokov. Deti a mladiství však môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Spôsob použitia

Užíva sa 5-10 kvapiek 3-krát denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup minimálne 5 hodín. Pri výrazných ťažkostiach (začínajúca biliárna kolika) dávkujeme až 20 kvapiek jednorazovo. Roztok treba nakvapkať na cukor a užiť asi 1/2 hodiny pred jedlom. Pri zhoršenej žalúdkovej tolerancii je možné užívať počas jedla alebo po jedle. Po užití lieku by pacient nemal ostať bez príjmu potravy.

Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.