Vyskúšajte si novú verziu ADC

  DERMAZIN 1 % krém crm (tuba Al) 1x50 g

ŠÚKL kód:62229
ŠÚKL názov:DERMAZIN 1 % krém crm der 1x50 g (tuba Al)
Držiteľ:Sandoz Pharmaceuticals d.d. (SVN) | Registračné číslo: 46/0003/80-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:SANDOZ d.d. - organizačná zložka (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CRM - Dermálny krém
Bez predpisuZvonkaKI - 1 mesiac
 
Popis a určenie

Dermazin je lokálne chemoterapeutikum na prevenciu a liečbu infekcií popálenín. Dermazin pôsobí širokospektrálne (proti viacerým mikroorganizmom). Dermazin sa používa:
- na liečbu a prevenciu infekcií popálenín
- na liečbu a prevenciu infekcií vredov na nohách, odrenín, rán, menších rezných rán, rán po chirurgických rezoch a iných čistých lézií a kožných transplantátov.

Spôsob použitia

Po očistení popálenej plochy a odstránení zvyškov popáleného tkaniva sa má Dermazin naniesť na popálenú plochu vo vrstve 2-4 mm, alebo ešte lepšie, krém sa má naniesť na sterilnú gázu, ktorou sa popálenina prekryje. Krém sa má aplikovať sterilnou špachtľou alebo rukou chránenou rukavicou. Krém sa má nanášať 1x denne. V prípade ťažkých popálenín sa má krém opakovane aplikovať minimálne každých 24 hodín. Pred každou aplikáciou krému sa musí rana umyť prúdom vody alebo antiseptickým roztokom, aby sa z rany odstránili zvyšky krému a exsudát, ktorý sa vo veľkej miere tvorí po aplikácii Dermazinu. Exsudát sa farbou podobá na hnis, v skutočnosti je však sterilný. Ak je to nevyhnutné, rana sa môže prekryť obväzom.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.