Vyskúšajte si novú verziu ADC

  DICLOBENE gel (tuba Al) 1x100 g

ŠÚKL kód:84453
ŠÚKL názov:Diclobene gel 1x100 g (tuba Al)
Držiteľ:ratiopharm GmbH (DEU) | Registračné číslo: 29/0228/98-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GEL - Gél
Bez predpisuZvonkaChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvo III.KI - 14 rokov
 
Popis a určenie

Liek pôsobiaci proti bolesti a zápalu určený na vonkajšie použitie. Obsahuje 1 % diklofenaku v chladivom gélovom základe. Gél potláča bolesť, opuch a zápal po športových poraneniach, znižuje bolestivosť pri pohybe. Pôsobí pri ťažkostiach reumatického pôvodu, pri náhle vzniknutých i dlhotrvajúcich zápaloch. Gél nemastí, preniká veľmi dobre pokožkou a dosahuje v tkanivách rýchlo účinnú koncentráciu.

Liek sa používa na miestnu liečbu bolesti spojenej s akútnym presilením, vyvrtnutím alebo pri podliatinách na rukách a nohách v dôsledku zranení, napr. pri športových úrazoch (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väziva. Na odporúčanie lekára Gél možno použiť na tlmenie bolesti a zápalu pri reumatizme mäkkých tkanív (ako sú zápaly šliach a ich puzdier, tkanív v okolí kĺbov) a pri ochorení kĺbov a chrbtice.

Liek, ktorý znižuje bolesť patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID).
Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy
Gél môžu používať dospelí a deti od 14 rokov. Gél sa nanáša 3–4x denne v tenkej vrstve na postihnuté oblasti tela a jemne sa vtiera. Podľa veľkosti postihnutých bolestivých miest sa môže spotrebovať 2 až 4 g gélu (množstvo veľkosti čerešne až orechu).

Poznámka: Gél sa môže podávať súčasne s inými liekmi obsahujúcimi diklofenak v inej liekovej forme.
Ak je tento liek potrebný na liečbu bolesti dlhšie ako 7 dní alebo ak nastane zhoršenie príznakov, je potrebné, aby sa pacient/rodič dospievajúceho pacienta (staršieho ako 14 rokov) poradil s lekárom.

Spôsob použitia
Gél sa nanesie na postihnuté časti tela a zľahka rozotrie. Gél sa môže aplikovať len na intaktnú plochu kože, nie na rany resp. otvorené poranenia. Oči a sliznice sa nesmú dostať do kontaktu s liekom. Pred priložením obväzu má gél niekoľko minút na koži schnúť, neodporúča sa použiť okluzívny obväz. Dĺžku podávania určí lekár.

Upozornenie
Liek sa nesmie použiť v treťom trimestri gravidity.
Liek sa má používať počas dojčenia iba pod dohľadom zdravotníckeho pracovníka. Nemá sa aplikovať na prsia dojčiacich matiek, ani na iných veľkých plochách kože ani počas dlhšieho obdobia.
Liek sa nesmie použiť u detí a dospievajúcich vo veku menej ako 14 rokov.
Nesmie sa používať dlhšiu dobu a na väčšiu plochu poraneného tkaniva.
U pacientov, ktorí už predtým užívali nesteroidné antiflogistiká a mali alergické príznaky napr. záchvaty astmy, kožné reakcie alebo akútnu nádchu, sa môže gél použiť len opatrne.
Pacienti s chronickou obštrukciou dýchacích ciest, sennou nádchou, opuchom nosnej sliznice (polypy), ochoreniami dýchacích ciest alebo astmatici reagujú častejšie ako iní pacienti na podanie nesteroidných antireumatík záchvatmi astmy, miestnymi opuchmi kože, slizníc (Quinckeho edém) alebo žihľavkou (urticaria).

Účinné látky
diklofenak
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.