DICLOBENE gel (tuba Al) 1x100 g

ŠÚKL kód:84453
ŠÚKL názov:Diclobene gel 1x100 g (tuba Al)
Držiteľ:ratiopharm GmbH (DEU) | Registračné číslo: 29/0228/98-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:TEVA Pharmaceuticals Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GEL - Gél
Bez predpisuZvonkaChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvo III.KI - 6 rokov
 
Popis a určenie

Liek Diclobene® gél je vhodný na liečbu športových poranení (podvrtnutie, vykĺbenie, pomliaždenie) a na liečbu poúrazových zápalov svalov, kĺbov a väziva. Na odporučenie lekára liek Diclobene® gél možno použiť na tlmenie bolesti a zápalu pri reumatizme mäkkých tkanív (ako sú zápaly šliach a ich puzdier, tkanív v okolí kĺbov) a pri ochorení kĺbov a chrbtice. Diclobene® gél môžu používať dospelí a deti od 6 rokov. Deťom od 1 roku do 6 rokov sa môže podávať len na odporučenie lekárov.

Spôsob použitia

Gél sa obvykle nanáša 3-4x denne v tenkej vrstve na postihnuté oblasti tela a zľahka sa rozotrie. Podľa veľkosti postihnutých bolestivých miest sa môže spotrebovať 2 až 4 g gélu (množstvo veľkosti čerešne až orechu). Môže sa podávať súčasne s inými prípravkami obsahujúcimi diklofenak v inej liekovej forme. Môže sa aplikovať len na neporušenú plochu kože, nie na rany resp. otvorené poranenia. Oči a sliznice sa nesmú dostať do kontaktu s prípravkom. Pred priložením obväzu má gél niekoľko minút na koži schnúť, neodporúča sa použiť okluzívny obväz. Dĺžku liečby určí lekár.

Upozornenie: Diclobene® gél sa nesmie použiť u detí do 6 rokov, dlhšiu dobu a na väčšiu plochu poraneného tkaniva, v poslednom trimestri gravidity, u pacientov, ktorí už predtým užívali nesteroidné antiflogistiká a mali alergické príznaky napr. záchvaty astmy, kožné reakcie alebo akútnu nádchu, sa môže gél použiť len opatrne. Pacienti s chronickou obštrukciou dýchacích ciest, sennou nádchou, opuchom nosnej sliznice (polypy), ochoreniami dýchacích ciest alebo astmatici reagujú častejšie ako iní pacienti na podanie nesteroidných antireumatík záchvatmi astmy, miestnymi opuchmi kože, slizníc (Quinckeho edém) alebo žihľavkou (urticaria). Nemal by sa podľa možnosti podávať v priebehu dojčenia.

Účinné látky
diklofenak
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.