Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Differine krém crm (tuba) 1x30 g

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:46643
ŠÚKL názov:Differine krém crm der 1x30 g (tuba Al)
Držiteľ:Galderma International (FRA) | Registračné číslo: 46/0213/03-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Laboratoires Galderma (FRA)
Dodávatelia:Alliance Healthcare s.r.o. (CZE) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CRM - Dermálny krém
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonkaNa nocChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvo
 
Popis a určenie

Differine krém obsahuje liečivo nazývané adapalén, látku podobnú retinoidu s protizápalovými a komedolytickými (rozpúšťajúcimi upchané póry) účinkami.

Differine krém sa používa na lokálnu (miestnu) liečbu acne vulgaris. Differine krém je vhodný na liečbu akné, ktoré sa nachádza na tvári, na hrudníku a na chrbte.

Spôsob použitia

Krém sa má aplikovať na postihnuté plochy 1x denne po umytí (zvyčajne večer). Postihnuté plochy musia byť pred aplikáciou suché. Liek sa aplikuje v tenkej vrstve a je potrebné vyhnúť sa kontaktu s očami, nosovými dierkami, perami a sliznicami.

Ak je nevyhnutné liečbu redukovať alebo prerušiť, je možné ju obnoviť znovu vo chvíli, kedy pacient liečbu opäť toleruje.
Evidentné klinické zlepšenie sa očakáva po štyroch až ôsmich týždňoch liečby. Ďalšie zlepšenie je možné zhodnotiť po troch mesiacoch liečby. Liečba trvá 3-5 mesiacov.

Poznámka: pri používaní ďalších liečiv na vonkajšie použitie na terapiu akné sa majú krémy používať oddelene, napr. večer daný krém a ďalší krém ráno (aby sa nekumuloval dráždivý efekt).

Upozornenie:
Krém sa nemá používať počas gravidity (nie sú dostupné dostatočné údaje a je možný nevýrazný prestup cez kožu). V prípade neočakávanej gravidity sa má liečba prerušiť.
Like sa môže používať počas laktácie (aby sa zabránilo expozícii dojčaťa, dojčiace matky si nesmú aplikovať krém na hrudník).
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov sa neštudovala.
Liek sa nemá dostať do kontaktu so sliznicami, nemá sa aplikovať v bezprostrednej blízkosti očí, úst, nosových dierok. Pri zasiahnutí očí je nutné liek okamžite vymyť teplou vodou. Krém sa nemá aplikovať na porušenú (porezanie, odreniny) alebo ekzematóznu kožu, neodporúča sa u pacientov s ťažkou formou akné postihujúcou veľké plochy tela.
Počas liečby sa má minimalizovať expozícia slnečnému žiareniu a umelému UV žiareniu vrátane horského slnka. Ak nie je možné zabrániť expozícii, odporúča sa používať prípravky s ochranným faktorom a ochranné oblečenie na liečených miestach. 

Účinné látky
adapalen
Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
6,63 €  (199,74 Sk)
Pacient
3,39 €
102,13 Sk
51,13 %
Poisťovňa
3,24 €
97,61 Sk
48,87 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.