Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Dorithricin pas ord 1x20 ks

ŠÚKL kód:26747
ŠÚKL názov:Dorithricin pas ord 20
Držiteľ:Medice Pharma GmbH & Co. KG (DEU) | Registračné číslo: 69/0259/96-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Medice Arzneimittel Pütter GmbH & Co. KG (DEU)
Dodávatelia:Actavis s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:PAS ORD - Pastilka tvrdá
Bez predpisuPo aplikácii nejesť a nepiťPod jazykDodržiavať odstupy
 
Popis a určenie

Dorithricin sú tvrdé pastilky, ktoré obsahujú tri liečivá: tyrotricín, benzalkóniumchlorid a benzokaín. Tyrotricín je antibiotikum vhodné na miestne použitie, pretože sa nevstrebáva sliznicou. Benzalkóniumchlorid je antiseptikum, ktoré ničí mnohé typy baktérií a niektoré druhy kvasiniek. Benzokaín je zložka, ktorá mierni bolesť tým, že spôsobuje miestne znecitlivenie. Dorithricin sa používa na liečbu zápalu a bolesti hrdla spojenej s bolestivým prehĺtaním a na liečbu zápalu ústnej dutiny, hrtana, hltana a ďasien vyvolaného baktériami.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Liek sa obvykle užíva v dávke 1-2 pastilky každé 2-3 hodiny.

Spôsob použitia

Pastilky sa nechajú voľne rozplynúť v ústach. Po vycmúľaní je vhodné 15 minút nejesť a nepiť. V liečbe je vhodné pokračovať v podávaní ešte 1 deň po odoznení príznakov.

Upozornenie

Keďže u dojčiat a malých detí nemožno zaručiť správny spôsob použitia (cmúľanie), nie je vhodný pre dojčatá a malé deti.
Pastilky sa nesmú používať pri väčších, čerstvých poraneniach ústnej dutiny a hltanu.
Pri hnisavom zápale mandlí s horúčkou musí lekár v každom prípade rozhodnúť, či sa Dorithricin môže použiť popri primárnych liečebných opatreniach, ako je napr. podanie systémových antibiotík.
Ďalšie upozornenie nájdete v SPC 4.4 Osobitné upozornenia a opatrenia pri používaní.

Indikačná skupina
69 - Otorinolaringologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 60
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.