Dorsiflex 200 mg tbl 1x30 ks

ŠÚKL kód:85656
ŠÚKL názov:Dorsiflex 200 mg tbl 30x200 mg
Držiteľ:Sandoz Pharmaceuticals d.d. (SVN) | Registračné číslo: 63/0142/81-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Sandoz Pharmaceuticals d.d. (SVN)
Dodávatelia:SANDOZ d.d. - organizačná zložka (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL - Tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaLiek znižuje pozornosťNepiť alkoholS jedlomZapiťDodržiavať odstupyDojčenieKI - 6 rokov
 
Popis a určenie

Mefenoxalon znižuje napätie kostrových svalov. Znížením svalového napätia sa potláča odpor aktívneho a pasívneho pohybu, zmierňujú sa kŕče a ovplyvňuje sa rýchlosť a presnosť pohybov. Mefenoxalon má aj analgetický účinok.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva u dospelých v dávke 1-2 tablety 3x denne (ráno, na obed a večer, na noc je možné podať vyššiu dávku). Ak je to nevyhnutné, je možné dennú dávku zvýšiť až na 8 tabliet (v rozdelených dávkach 2 tablety 4x denne). Zvyčajná dávka pre deti vo veku od 6-16 rokov je 1/2 tablety 3x denne (ráno, na obed a večer). Tablety je najlepšie užívať s jedlom, rozpustené vo vode. O dĺžke liečby rozhoduje lekár. Liek môže znižovať pozornosť. Nepiť alkohol. V prípade užívania iných liekov je potrebné overiť vhodnosť kombinácie liečiv. Dorsiflex nesmú užívať tehotné ženy, dojčiace matky a deti vo veku do 6 rokov.

Účinné látky
mefenoxalón
Indikačná skupina
63 - Myorelaxanciá
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 60
Cena a doplatok
Maximálna cena
3,82 €  (115,08 Sk)
Pacient
2,45 €
73,81 Sk
64,14 %
Poisťovňa
1,37 €
41,27 Sk
35,86 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.