Vyskúšajte si novú verziu ADC

  GLIBEZID 6 tbl (bli.Al/PVC/PVDc) 1x120 ks

ŠÚKL kód:36672
ŠÚKL názov:GLIBEZID 6 tbl 120x6 mg (bli.Al/PVC/PVDc)
Držiteľ:PharmaSwiss Česká republika s.r.o. (CZE) | Registračné číslo: 18/0422/06-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:JELFA PHARMACEUTICAL COMPANY SA (POL)
Dodávatelia:Valeant sp.z. o.o.sp.j (POL) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL - Tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaNepiť alkoholS jedlomZapiťDodržiavať odstupy
 
Popis a určenie

Liek znižuje hladinu cukru (glukózy) v krvi. Liek sa používa pri určitej forme cukrovky (diabetes mellitus 2. typu), ak samotná diéta, cvičenie a úbytok telesnej hmotnosti nemajú primeraný účinok.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Úvodná dávka je 1 mg glimepiridu 1x denne. Ak je glykémia účinne kontrolovaná, táto dávka môže byť použitá na udržiavaciu liečbu. Pokiaľ je kompenzácia cukrovky neuspokojivá, dávku sa odporúča zvyšovať postupne, v jedno- až dvojtýždňových intervaloch na 2 mg, 3 mg alebo 4 mg glimepiridu denne. Maximálna odporúčaná dávka glimepiridu je 6 mg denne.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch a zapíjajú sa tekutinou. Odporúča sa užiť liek krátko pred výdatnými raňajkami alebo počas výdatných raňajok (alebo krátko pred prvým hlavným jedlom alebo počas prvého hlavného jedla). Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť.

Upozornenie

Počas tehotenstva sa liek nesmie užívať (liečba perorálnymi antidiabetikami sa má vymeniť za liečbu inzulínom pred plánovaním tehotenstva alebo čo najskôr po jeho zistení).
Dojčenie sa počas liečby uvedeným liekom neodporúča.
U pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek alebo pečene je liek kontraindikovaný.
V krátkom odstupe od užitia dávky je potrebné prijať potravu, aby sa zabránilo možnej hypoglykémii.
Počas liečby sa môže vyskytnúť hypoglykémia a následne znížená koncentrácia a schopnosť reagovať, čo je nutné vziať do úvahy pred vedením vozidla alebo pri obsluhe strojov.
Počas liečby je potrebné vyhnúť sa konzumácii alkoholických nápojov a užívaniu liekov obsahujúcich alkohol.
Počas liečby je potrebné dodržiavať diétne a režimové opatrenia. Ak sa jedlo prijíma nepravidelne, alebo sa vynecháva, liečba glimepiridom môže viesť k hypoglykémii.

Účinné látky
glimepirid
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: MRP - Vzájomné uznávanie (mutual recognition proc.)
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
42,70 €  (1 286,38 Sk)
Pacient
0,00 €
0,00 Sk
0,00 %
Poisťovňa
42,70 €
1 286,38 Sk
100,00 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DIA, ENP, GER, INT, KLF
Spôsob úhrady: I - plná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.