Vyskúšajte si novú verziu ADC

  HEDELIX sir (fľ.skl.jantár.+odmer.lyž.) 1x100 ml

ŠÚKL kód:43903
ŠÚKL názov:Hedelix sir 1x100 ml (fľ.skl.jantár.+odmer.lyž.)
Držiteľ:Krewel Meuselbach GmbH (DEU) | Registračné číslo: 94/0475/97-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Krewel Meuselbach GmbH (DEU)
Dodávatelia:Krewel Meuselbach GmbH (DEU) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SIR - Sirup
Bez predpisuS jedlomZapiť
 
Popis a určenie

Tento liek obsahuje liečivo získané extrakciou z rastlín, z brečtanových listov. Sirup sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 odmerka (5 ml) 3x denne. Deťom od 4 do 10 rokov dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 4x denne. Deťom od 1 do 4 rokov dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 3x denne. Deťom do 1 roku dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 1x denne. Sirup sa užíva počas jedla. Sirup sa môže rozriediť trochou čaju alebo ovocnej šťavy, alebo sa užije samostatne a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny. Pacientovi je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín. Užívanie dlhšie ako 7 dní je potrebné konzultovať s lekárom.

Liek možno počas gravidity a laktácie používať iba po konzultácii s lekárom.
5 ml sirupu obsahuje 1,75 g sorbitolu. Sorbitol môže mať mierny laxatívny účinok. 
U precitlivených pacientov sa môžu po užití lieku obsahujúceho brečtan objaviť gastrointestinálne ťažkosti (nauzea, vracanie, hnačka).

Indikačná skupina
94 - Fytofarmaká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.