Vyskúšajte si novú verziu ADC

  IBALGIN FAST tbl flm 400 mg (blis.) 1x12 ks

ŠÚKL kód:80353
ŠÚKL názov:IBALGIN FAST tbl flm 12x400 mg (blis.PVC/Aclar/PVC/Al-priehľadný)
Držiteľ:Zentiva, k.s. (CZE) | Registračné číslo: 29/0543/09-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Zentiva, k.s. (CZE)
Dodávatelia:sanofi-aventis Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Bez predpisuNepiť alkoholS jedlomUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvo III.KI - 12 rokovKI - 40 kg
 
Popis a určenie

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidových antiflogistík (protizápalových liekov − NSAID); tieto lieky utlmujú bolesť a zmierňujú horúčku. Liečivo je obsiahnuté vo forme ibuprofén-lyzinátu, ktorý sa ľahko rozkladá v tele, ľahko sa vstrebáva do krvného riečiska, a dostáva sa tak rýchlo k miestu bolesti.
Liek je určený na symtomatickú liečbu miernej až stredne silnej akútnej bolesti rozličného pôvodu, ako sú bolesti hlavy (vrátane tenzných a migrenóznych), bolesti zubov, bolesti po vytrhnutí zuba (vrátane chirurgického odstránenia neprerezaných zubov), bolesti svalov a menštruačné bolesti. Takisto znižuje horúčku pri horúčkovitých stavoch.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci s telesnou hmotnosťou nad 40 kg (vo veku nad 12 rokov):
Úvodná dávka je 400 mg ibuprofénu (1 tableta). Dávka môže byť užitá opakovane podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.
Maximálna denná dávka (bez konzultácie s lekárom) je 1 200 mg (3 tablety).
Starší pacienti a pacienti s poškodenou funkciou pečene a/alebo obličiek: je nutná zvýšená opatrnosť.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa užíva s jedlom alebo tesne po jedle (pre urýchlenie nástupu účinku sa výnimočne môže užiť nalačno, neodporúča sa však u pacientov s citlivým žalúdkom).

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky v doporučených dávkach.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou pod 40 kg a u detí do 12 rokov.
Ak je liek potrebné užívať viac ako 3 dni v prípade migrény alebo horúčky alebo po dobu dlhšiu ako 4 dni na liečbu bolesti, alebo ak sa symptómy zhoršujú, je potrebné konzultovať s lekárom.
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava, závraty a poruchy videnia, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.

Účinné látky
ibuprofén
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.