Vyskúšajte si novú verziu ADC

  IMACORT crm (tuba Al) 1x20 g

ŠÚKL kód:97164
ŠÚKL názov:IMACORT crm der 1x20 g (tuba Al)
Držiteľ:Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika a.s. (SVK) | Registračné číslo: 46/0088/91-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Spirig Pharma AG (CHE)
Dodávatelia:Alliance Healthcare s.r.o. (CZE) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CRM - Dermálny krém
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Liek je široko pôsobiaci dermatologický prípravok s protiplesňovým (antimykotickým), protibakteriálnym a protizápalovým účinkom. Kombinácia účinných látok okrem samotnej liečby plesní potláča svrbenie, zápalové a alergické reakcie sprevádzajúce tieto infekcie a súčasne chráni zapálenú kožu pred ďalšou infekciou. Liek je vhodný na liečbu plesňových infekcií (mykóz), ktoré sú sprevádzané silným zápalom najmä v medziprstovej lokalizácii, v kožných záhyboch, na liečbu erytrazmy (kožné ochorenie prejavujúce sa ostro ohraničenými hnedavo červenými škvrnami so zriaseným šupinatým povrchom, lokalizovanými hlavne na vnútorných plochách stehien) a na liečbu povrchových hnisavých infekcií kože. Liek je ďalej vhodné použiť na liečbu infikovaných alebo infekciou ohrozených ekzémov (napr. seboroickej dermatitídy).

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Krém sa aplikuje 2x denne (najlepšie ráno a večer) na postihnuté miesta.
Spravidla sa liek používa do odznenia akútnych zápalových príznakov, po čom nasleduje liečba čistým antimykotikom/antimikrobikom.

Spôsob použitia

Krém sa zľahka natiera v tenkej vrstve na postihnuté miesta po umytí a dôkladnom osušení pokožky. Liek sa nesmie aplikovať na sliznice, zvlášť na očnú spojovku, ani do vonkajšieho zvukovodu pri perforácii bubienka.

Upozornenie

U tehotných a dojčiacich žien je možné liek použiť len zo zvlášť závažných dôvodov, pričom sa liek nesmie používať na veľké plochy a porušenú kožu.
U dojčiat a malých detí je nutné špeciálne zvážiť dávkovanie a spôsob ošetrenia.
Dĺžku liečby určuje lekár.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
3,07 €  (92,49 Sk)
Pacient
1,01 €
30,43 Sk
32,90 %
Poisťovňa
2,06 €
62,06 Sk
67,10 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER, ORL
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.