IMACORT crm (tuba Al) 1x20 g

ŠÚKL kód:97164
ŠÚKL názov:IMACORT crm der 1x20 g (tuba Al)
Držiteľ:Galderma-Spirig Česká a Slovenská republika a.s. (SVK) | Registračné číslo: 46/0088/91-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Spirig Pharma AG (CHE)
Dodávatelia:Alliance Healthcare s.r.o. (CZE) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CRM - Dermálny krém
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Imacort je vhodný na liečbu plesňových infekcií (mykóz), ktoré sú sprevádzané silným zápalom najmä v medziprstovej lokalizácii, v kožných záhyboch, na liečbu erytrazmy (kožné ochorenie prejavujúce sa ostro ohraničenými hnedavo červenými škvrnami so zriaseným šupinatým povrchom, lokalizovanými hlavne na vnútorných plochách stehien) a na liečbu povrchových hnisavých infekcií kože. Imacort je ďalej vhodné použiť na liečbu infikovaných alebo infekciou ohrozených ekzémov (napr. seborhoickej dermatitídy).
Liek je určený pre dospelých a mladistvých. Len zo zvlášť závažných dôvodov môžu liek používať ťarchavé a dojčiace ženy a deti všetkých vekových skupín.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje 2x denne (ráno a večer) zvonka. Masť sa nanáša v tenkej vrstve priamo na postihnuté miesta (po bežnej očiste, umytí a dôkladnom osušení postihnutých miest). Dĺžku liečby určuje lekár. Liek sa nesmie používať na veľké plochy a porušenú kožu.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
3,07 €  (92,49 Sk)
Pacient
1,01 €
30,43 Sk
32,90 %
Poisťovňa
2,06 €
62,06 Sk
67,10 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER, ORL
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.