Vyskúšajte si novú verziu ADC

  IMODIUM cps dur 2 mg (blis.PVC/Al) 1x8 ks

ŠÚKL kód:49626
ŠÚKL názov:Imodium cps dur 8x2 mg (blis.PVC/Al)
Držiteľ:McNeil Products Limited C/O Johnson & Johnson Lim (GBR) | Registračné číslo: 49/0071/92-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:McNeil Products Limited C/O Johnson & Johnson Lim (GBR)
Dodávatelia:Johnson & Johnson s.r.o. (Consumer) (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CPS DUR - Tvrdá kapsula
Bez predpisuUžiť vcelkuZapiťKI - 5 rokov
 
Popis a určenie

Imodium je liek proti hnačke. Imodium pri hnačke zvyšuje hustotu stolice a znižuje jej frekvenciu. Liek môžete užívať pri náhlej (akútnej) alebo po porade s lekárom pri dlhotrvajúcej (chronickej) hnačke. Po porade s lekárom môžete Imodium užívať taktiež v prípade, keď vám bola odstránená časť čreva, čo často spôsobuje hnačku.

 

Spôsob použitia

Liek je určený dospelým a deťom od 6 do17 rokov. Úvodná dávka lieku je obvykle 2 kapsuly (u detí 1 kapsula) a následne sa zvykne pokračovať užitím 1 kapsuly po každej nasledujúcej riedkej stolici. Kapsuly sa užívajú nezávisle od jedla, vždy v celku a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Maximálna dávka pri akútnej a chronickej hnačke je 8 kapsúl (16 mg) denne pre dospelých u detí je potrebné určiť dávku vo vzťahu k telesnej hmotnosti (3 kapsuly/20 kg), ale nemá sa prekročiť dávka 8 kapsúl denne. Pacientovi treba zaistiť dostatočný prísun tekutín. Ak hnačky neodoznejú po 2-3 dňoch, je potrebné prerušiť liečbu a navštíviť lekára.

Účinné látky
loperamid
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 60
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.