Vyskúšajte si novú verziu ADC

  IRUXOL MONO ung der (tuba Al) 1x10 g

ŠÚKL kód:87811
ŠÚKL názov:IRUXOL MONO ung der 1x10 g (tuba Al)
Držiteľ:T.J.SMITH+NEPHEW (GBR) | Registračné číslo: 46/0880/92-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:TJ Smith & Nephew Ltd. (GBR)
Dodávatelia:Glynn Brothers Chemicals Slovakia, s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:UNG DER - Masť
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Proces hojenia rán sa urýchľuje, ak je spodina rany zbavená nekrotického tkaniva, ktoré môže byť ukotvené k povrchu rany vláknami natívneho kolagénu. Kolagenázy sú jediné proteolytické enzýmy schopné štiepiť natívny kolagén. Súčasným pôsobením kolagenázy a sprievodných proteáz sú nekrotické zložky rán rozložené, čím sa rana účinne čistí. Masť Iruxol mono nemá žiadny účinok na
intaktný epitel, granulačné tkanivo, tukové a svalové tkanivo, takže zdravé tkanivo nie je poškodzované. Pri bakteriálnej infekcii rán sú nekrotické tkanivá enzymaticky rozložené. 
Masť Iruxol mono je indikovaná na enzymatické čistenie nekrotického tkaniva pri kožných a podkožných ulceráciách.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje 1-2x denne zvonka. Masť sa aplikuje v silnejšej vrstve priamo na rany (nie na zdravú pokožku v tesnom okolí rany) V prípade aplikácie na zasušené miesta a chrasty treba tieto najprv zmäkčiť pomocou vlhkého obkladu.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.