Vyskúšajte si novú verziu ADC

  KLACID 250 mg/5 ml gru por (fľ.+ odmer. lyž.) 1x100 ml

ŠÚKL kód:53800
ŠÚKL názov:KLACID 250 mg/5 ml gru por 1x100 ml (fľ.HDPE+odmerná lyžica)
Držiteľ:BGP Products S.r.l. (ITA) | Registračné číslo: 15/0179/99-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Abbvie S.r.L. (ITA)
Dodávatelia:BGP Products s. r. o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:GRU POR - Granulát na perorálnu suspenziu
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpis + účinná látkaNepiť alkoholUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyDojčenie
 
Popis a určenie

Infekcie horných dýchacích ciest (tonzilofaryngitída, otitis media, akútna sinusitída), infekcie dolných dýchacích ciest (akútna bronchitída, akútne exacerbovaná chronická bronchitída, v komunite získaná pneumónia a atypická pneumónia), infekcie kože a podkožných tkanív, infekcie vyvolané mykobactériami (M. avium complex, M.kansasii, M.marinum, M leprae), prevencia diseminácie týchto infekcií u pacientov s AIDS a eradikácia baktérie H.pylori u pacientov s dvanástnikovým alebo žalúdkovým vredom (vždy v kombinácii i inými liekmi).

Spôsob použitia

Deťom dávkujeme 15 mg/kg/deň (výnimočne sa používa vyššia dávka) vo dvoch dávkach každých 12 hodín. Pred použitím treba sirup dobre pretrepať, aby sa zaistila presnosť dávkovania). Dávku odmeriame pomocou dávkovacej lyžičky. Sirup sa užíva jednu hodinu pred alebo dve hodiny po jedle. Ihneď po použití sirupu je potrebné dieťaťu podať niekoľko dúškov čaju, aby sa vypláchol zvyšok sirupu z úst. Obvyklá doba užívania je 7-14 dni. Dieťaťu treba zaistiť dostatok tekutín a pokoj na lôžku.

Účinné látky
klaritromycín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
14,79 €  (445,56 Sk)
Pacient
5,81 €
175,03 Sk
39,28 %
Poisťovňa
8,98 €
270,53 Sk
60,72 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.