Losartan +pharma 50 mg tbl flm 1x28 ks

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Upozornenie: Tento liek nemá platnú registráciu!

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:39062
ŠÚKL názov:Losartan +pharma 50 mg tbl flm 28x50 mg (blister PVC/PVDC/Al)
Držiteľ:+pharma arzneimittel gmbh (AUT) | Registračné číslo: 58/0098/07-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Actavis hf (ISL)
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisNepiť alkoholDodržiavať odstupyUžiť vcelkuZapiťChrániť pred UV-žiarenímTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Losartan patrí do skupiny antagonistov receptorov angiotenzínu II. Angiotenzín II je látka produkovaná v tele, ktorá sa viaže na receptory v krvných cievach a tým spôsobí ich napnutie (konstrikciu). Výsledkom je vzostup krvného tlaku. Losartan zabraňuje naviazaniu angiotenzínu II na tieto receptory, čo vedie k relaxácii krvných ciev a k následnému zníženiu krvného tlaku. Losartan spomaľuje zníženie funkcie obličiek u pacientov s vysokým krvným tlakom a diabetom II. typu. Losartan Actavis sa používa:
• pri liečbe pacientov s vysokým krvným tlakom (hypertenziou)
• pri liečbe pacientov s vysokým krvným tlakom a diabetom II. typu, ktorí majú
laboratórne potvrdené poškodené funkcie obličiek a proteinúriu ? 0.5 g denne (stav pri ktorom moč obsahuje abnormálne množstvo bielkovín).

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 tableta 1x denne ráno v pravidelných časových odstupoch (výnimočne sa môže zvoliť aj vyššie dávkovanie). Liečba začína najnižšou účinnou dávkou a dávku možno zvyšovať. Liek sa užíva nezávisle od jedla a zapije sa dostatočným množstvom vody. Liečba je dlhodobá a nemala by sa prerušiť náhle. Pacient musí dodržiavať aj neliekové opatrenia a mal by si pravidelne kontrolovať (a zapisovať) krvný tlak a tepovú frekvenciu. Nepiť alkohol.

Účinné látky
losartan
Indikačná skupina
58 - Hypotenzíva
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: MRP - Vzájomné uznávanie (mutual recognition proc.)
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.