Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Lotriderm crm 1x15 g

ŠÚKL kód:56940
ŠÚKL názov:Lotriderm crm der 1x15 g (tuba Al)
Držiteľ:Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD) | Registračné číslo: 26/0077/95-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:SCHERING-PLOUGH CENTRAL EAST AG | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:CRM - Dermálny krém
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonka
 
Popis a určenie

Liek obsahuje kombináciu liečiv klotrimazol a betametazón. Klotrimazol je liečivo, ktoré sa používa na liečbu ochorení spôsobených hubami (plesňami). Betametazón je liečivo typu kortikosteroidu (zmierňuje zápal, svrbenie a vyvoláva stiahnutie ciev). Liek je indikovaný na miestnu liečbu kožných plesňových infekcií, ako sú tinea pedis (špecifická vyrážka na nohe), tinea cruris (špecifická vyrážka objavujúca sa na predkolení) a tinea corporis (vyrážka na tele), vyvolaných hubami Trichophyton rubrumTrichophyton mentagrophytesEpidermophyton floccosum a Microsporum canis a v liečbe kandidózy (moniliázy) spôsobenej kvasinkou Candida albicans.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje 2x denne (ráno a večer) zvonka. Krém sa nanáša v tenkej vrstve, jemne sa vtrie priamo na postihnuté miesta na koži (najlepšie po bežnej očiste). Dĺžku liečby a jej ukončenie určuje lekár (obvykle trvá 2-4 týždne). Nesmie sa aplikovať do očí a nesmie sa použiť pod okluzívnym obväzom.

 

 

Účinné látky
betametazón, klotrimazol
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48
Cena a doplatok
Maximálna cena
5,00 €  (150,63 Sk)
Pacient
1,41 €
42,48 Sk
28,20 %
Poisťovňa
3,59 €
108,15 Sk
71,80 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER, ORL, PED
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.