MERCILON tbl (blis.PVC/Al) 3x21 ks

ŠÚKL kód:67237
ŠÚKL názov:Mercilon tbl 3x21 (blis.PVC/Al)
Držiteľ:N.V.Organon (NLD) | Registračné číslo: 17/0875/92-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Dodávatelia:SCHERING-PLOUGH CENTRAL EAST AG | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL - Tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvo
 
Popis a určenie

Mercilon je kombinovaná perorálna antikoncepcia („kombinovaná tabletka“). Každá tableta obsahuje v malom množstve dva rôzne ženské hormóny. Je to dezogestrel (gestagén) a etinylestradiol (estrogén). Pre malé množstvá hormónov sa Mercilon zaraďuje medzi nízkodávkové perorálne kontraceptíva. Keďže oba hormóny sú skombinované v rovnakých dávkach vo všetkých tabletách balenia, Mercilon patrí medzi kombinované jednofázové perorálne kontraceptíva. Mercilon sa používa na ochranu pred otehotnením.

Spôsob použitia

Obalené tablety sa užívajú v označenom poradí každý deň v približne rovnakú dobu. Užívanie obalených tabliet sa zaháji v prvý deň prirodzeného cyklu ženy, t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania (začať možno i na 2.-5. deň, ale počas prvých sedem dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie). Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a zapíjajú sa tekutinou. Počas 21 po sebe nasledujúcich dní sa užíva 1 tableta denne. Užívanie z nového balenia začína po sedemdňovom intervale bez užívania tabliet. Počas tejto doby zvyčajne dôjde ku krvácaniu z vysadenia, ktoré sa objaví približne za 2-3 dni po užití poslednej obalenej tablety a nemusí skončiť pred zahájením užívania z ďalšieho balenia.

Účinné látky
dezogestrel, etinylestradiol
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.