Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Muconasal plus aer nao (fľ.skl.) 1x10 ml

ŠÚKL kód:26797
ŠÚKL názov:Muconasal plus aer nao 1x10 ml (fľ.skl.)
Držiteľ:Boehringer Ingelheim International GmbH (DEU) | Registračné číslo: 69/0015/99-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Boehringer Ingelheim Pharma GmbH&Co. KG, (DEU)
Dodávatelia:Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG, org. Zložka (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:AER NAO - Nosová roztoková aerodisperzia
Bez predpisuNávykPotriasťAplikovať v stojiDo nosaKI - 6 rokov
 
Popis a určenie

Muconasal plus sa používa na uvoľnenie opuchu sliznice nosa, t.j. prekrvenia sliznice nosa pri prechladnutí a sennej nádche. Ak lekár odporučí, možno použiť Muconasal plus na uvoľnenie odtoku sekrétov pri sínusitíde (zápale prínosových dutín) a zápale stredného ucha (pri upchatí Eustachovej trubice).

Spôsob použitia

Liek sa užíva obvykle v dávke 1 vstrek do oboch nosových dierok 3-4x denne (nie viac!). Pred prvou aplikáciou treba vytvoriť v nádobke podtlak (stlačíme adaptér 5-10 krát za sebou naprázdno). Pacient si pred aplikáciou vyčistí nosové dierky, roztok sa pretrepe a sníme sa vrchnák. Potom pacient nakloní hlavu dopredu, vloží nástavec do nosovej dierky a spolu so stlačením adaptéra sa inhaluje uvoľnená dávka. Po aplikácii sa nástavec očistí suchou textíliou (v prípade upchatia vodou). Liek môže vyvolať návyk - dĺžka liečby by nemala prekročiť 7 dní (nasledovať musí rovnako dlhá pauza v užívaní!).

Účinné látky
tramazolín
Indikačná skupina
69 - Otorinolaringologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.