Vyskúšajte si novú verziu ADC

  MUCOSOLVAN sir 30 mg/5 ml 1x100 ml

ŠÚKL kód:33655
ŠÚKL názov:Mucosolvan sir 1x100 ml/600 mg (fľ.skl.)
Držiteľ:Boehringer Ingelheim International GmbH (DEU) | Registračné číslo: 52/0108/02-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Boehringer Ingelheim Hellas S.A. (GRC)
Dodávatelia:Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG, org. Zložka (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SIR - Sirup
Bez predpisuPo jedleZapiť
 
Popis a určenie

Ambroxol hydrochlorid, liečivo lieku Mucosolvan zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

Mucosolvan sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

Spôsob použitia

Liek sa u detí od 12 rokov a dospelých odporúča užívať v dávke 10 ml sirupu 2x denne. Dávkovanie je vhodné pri liečbe akútnych ochorení dýchacích ciest a pri počiatočnej liečbe chronických stavov trvajúcich menej ako 14 dní. Dávkovanie môže byť po 14 dňoch znížené na polovicu. Deťom od 6 do 12 rokov sa odporúča užívať 2,5 ml sirupu 2-3x denne. Deťom od 2 do 6 rokov sa odporúča podávať 1,25 ml sirupu 3x denne. Deťom do 2 rokov sa odporúča podávať 1,25 ml sirupu 2x denne. Sirup sa užíva nezávisle od jedla, zapije sa trochou tekutiny, alebo sa rozmieša v pohári s tekutinou (voda, šťava, čaj). Počas liečby je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín.

Upozornenie:  Ak sa príznaky akútneho respiračného ochorenia nezlepšia alebo sa naopak zhoršia, treba vyhľadať lekára. Užívanie Mucosolvanu sa neodporúča hlavne počas prvého trimestra gravidity a dojčiacim matkám.

Účinné látky
ambroxol
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.