Vyskúšajte si novú verziu ADC

  OLYNTH HA 0,1 % aer nao 1x10 ml

ŠÚKL kód:36097
ŠÚKL názov:OLYNTH HA 0,1 % aer nao 1x10 ml (liek.HDPE)
Držiteľ:McNeil Products Limited C/O Johnson & Johnson Lim (GBR) | Registračné číslo: 69/0289/06-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:URSAPHARM Arzneimittel GmbH (DEU)
Dodávatelia:Johnson & Johnson s.r.o. (Consumer) (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:AER NAO - Nosová roztoková aerodisperzia
Bez predpisuNávykPotriasťAplikovať v stojiDo nosaKI - 7 rokov
 
Popis a určenie

Xylometazolín vyvoláva v mieste svojho účinku stiahnutie ciev, a tým znižuje opuch sliznice a následne uľahčuje dýchanie cez nos a zlepšuje uvoľnenie hlienov. Kyselina hyalurónová chráni a zvlhčuje sliznicu nosa, a tým vytvára optimálne prostredie pre hojivý proces.
Nástup účinku sa obvykle dostaví o 5 – 10 minút.

Spôsob použitia

Liek sa aplikuje obvykle v dávke 1 vstrek do oboch nosových dierok 2-3x denne (nie viac!). Pred prvou aplikáciou treba vytvoriť v nádobke podtlak (stlačíme adaptér niekoľkokrát za sebou naprázdno). Pacient si pred aplikáciou vyčistí nosové dierky, roztok sa pretrepe a sníme sa vrchnák. Potom pacient nakloní hlavu dopredu, vloží nástavec do nosovej dierky a spolu so stlačením adaptéra (dávkovacej pumpičky) sa inhaluje uvoľnená dávka. Po aplikácii sa nástavec očistí suchou textíliou (v prípade upchatia vodou). Liek môže vyvolať návyk - dĺžka liečby by nemala prekročiť 5 dní (nasledovať musí rovnako dlhá pauza v užívaní!). Liek sa nemá používať u žien v období tehotenstva a laktácie.

Účinné látky
xylometazolín
Indikačná skupina
69 - Otorinolaringologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.