Vyskúšajte si novú verziu ADC

  PANCREOLAN FORTE tbl ent 220 mg 1x60 ks

ŠÚKL kód:1288A
ŠÚKL názov:PANCREOLAN FORTE tbl ent 60x220 mg (blis. PVC/Al)
Držiteľ:Zentiva, k.s. (CZE) | Registračné číslo: 49/0283/71-CS | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Zentiva, k.s. (CZE)
Dodávatelia:sanofi-aventis Slovakia s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL ENT - Gastrorezistentné tablety
Bez predpisuPo jedleUžiť vcelkuDodržiavať odstupyKI - 3 roky
 
Popis a určenie

Pancreolan Forte obsahuje tráviace enzýmy, ktorých tvorba a uvoľňovanie viazne v dôsledku ochorenia podžalúdkovej žľazy, preto je tu nutná dlhodobá enzymatická náhrada. Táto liečba neodstraňuje príčiny ochorenia, ale obnovuje trávenie (odstraňuje nútenie na dávenie, pocit plnosti, nadúvanie, plynatosť, hnačky a tuk v stolici). Liek sa užíva pri poruchách trávenia v dôsledku nedostatočnej alebo chýbajúcej funkcie tráviacich enzýmov podžalúdkovej žľazy, pri zápalových a iných ochoreniach podžalúdkovej žľazy a pri ťažkostiach po operácii v oblasti zažívacieho traktu.

Liek zlepšuje trávenie pri ťažkostiach z diétnych chýb (napríklad pri prejedení sa, či požití ťažko stráviteľných, tučných jedál) a odstraňuje tak druhotné prejavy porúch trávenia ako je pocit plnosti, nadúvania, plynatosť alebo nadmerná prítomnosť tuku v stolici. Zlepšuje trávenie tým, že štiepi tuky, cukry a bielkoviny v prijatej potrave.

Liek je vhodný aj na liečbu detí od troch rokov.

Spôsob použitia

Liek sa užíva individuálne, podľa závažnosti ochorenia. Cieľom liečby je dosiahnutie normálnej hmotnosti a úprava stolice a tráviacich ťažkostí. Tablety sa majú užívať krátko po jedle, vždy vcelku (nerozhryznuté) a zapiť malým množstvom tekutiny. Obvykle sa liek podáva v dávke 2 tablety po menšom jedle, 3 - 4 gastrorezistentné tablety po väčšom jedle. Pri liečbe akútnej dyspepsie „po diétnej chybe“ sa podáva buď jednorazovo alebo krátkodobo (1 – 3 dni). Pri nedostatočnom účinku (hnačka, steatorea) sa dávka môže ešte zvýšiť. Pri užívaní lieku by nemala byť prekročená denná dávka enzýmu 15 000-20 000j FIP lipázy na kg telesnej hmotnosti. Denná dávka má byť rovnomerne rozložená na celých 24 hodín.

Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.