Vyskúšajte si novú verziu ADC

  PINOSOL ung nas 1x10 g (tuba Al)

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Výdaj: Nie je viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:25565
ŠÚKL názov:PINOSOL ung nas 1x10 g (tuba Al)
Držiteľ:Zentiva a.s. (SVK) | Registračné číslo: 69/0463/96-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Zentiva, a.s. (SVK)
Forma:UNG NAS - Nosová masť
Bez predpisuDo nosaKI - 1 rok
 
Popis a určenie

Liek sa používa na liečbu zápalových ochorení sliznice nosa a nosohltanu, ktoré sú zvyčajne sprevádzané vysychaním sliznice a u pacientov po chirurgických výkonoch. Bez predchádzajúceho odporúčania lekára sa liek môže používať len pri nekomplikovaných suchých zápaloch nosovej sliznice. V ostatných prípadoch je vhodné lekárske vyšetrenie.

Spôsob použitia

Aplikujeme obvykle 1 dávku masti do oboch nosových dierok 3-4x denne. Pacient si pred aplikáciou vyčistí nosové dierky. Masť nanášame na prednú časť sliznice nosovej dutiny. Po aplikácii sa nosová masť miernym tlakom na obe nosové krídla rozptýli po celej nosovej sliznici. Odporúča sa posledný raz aplikovať masť krátko pred uložením sa na nočný spánok, hlavne v prípadoch, keď sa z dôvodu prechladnutia tvoria v nose krusty. Liek sa môže používať dlhodobo.

Indikačná skupina
69 - Otorinolaringologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.