Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Polinail lum (lak na nechty) (fľ. skl.) 1x3,3 ml

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:81341
ŠÚKL názov:Polinail lum 1x3,3 ml (fľ. skl.)
Držiteľ:Polichem S.A. (LUX) | Registračné číslo: 26/0645/09-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Alfa Wassermann S.p.A. (ITA)
Dodávatelia:Angelini Pharma Österreich GmbH (AUT) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:LUM - Liečivý lak na nechty
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisNa nocZvonkaKI - 18 rokov
 
Popis a určenie

Polinail liečivý lak na nechty je širokospektrálne lokálne antimykotikum ( široké spektrum účinku proti hubám), ktoré sa používa na liečbu nechtov na rukách, nohách a okolitej kože. Používa sa ma liečbu miernych až stredne závažných hubových infekcií nechtov (onychnomykóza) spôsobených vláknitými hubami a/alebo inými hubami, ktoré sa môžu liečiť ciklopiroxom. Účinná látka ciklopirox zabraňuje rastu húb a ničí ich, čím sa vzhľad nechtov zlepší. 

Spôsob použitia

Lak je určený na lokálne použitie na postihnuté nechty na rukách, nohách a tesne susediacu kožu (perionychium, hyponychium). Ak nie je odporučené inak, nanáša sa v tenkej vrstve 1x denne na postihnutý necht/nechty po umytí a osušení (odporúča aplikovať ho večer pred spaním). Nanáša sa na celý povrch nechtu, v okolí 5 mm na susediacu kožu, a ak je možné pod voľné okraje nechtu a necháme schnúť 30 sekúnd (ošetrené nechty sa najmenej 6 hodín nesmú umývať). Odporúča sa pravidelné odstraňovanie voľných okrajov nechtu a onycholitického materiálu pilníkom na nechty. Liečba prebieha až kým nedôjde k úplnému vyliečeniu (obvykle 6-12 mesiacov). Kontrolné odbery sa robia 4 týždne po ukončení liečby.

Polinail sa odstráni, tak že stačí nechty starostlivo umyť s vodou. Niekedy, pri nedokonalom umytí nechtov, sa môže na povrchu objaviť biela vrstva po niekoľkých dňoch terapie. Dokonalé umytie s neutrálnym mydlom, ak je potrebné aj s kefkou alebo špongiou na nechty, pomôže odstrániť túto vrstvu. V prípade neúmyselného odstránenia umytím, sa Polinail nanesie znova. Odporúča sa pravidelné odstraňovanie voľných okrajov nechtu a onycholytického materiálu pilníkom na nechty. 

Upozornenie:
Nie je určený pre deti do 18 rokov.
Tehotné a dojčiace ženy majú použitie konzultovať s lekárom.
Keďže ide o lokálnu liečbu, nie sú potrebné zvláštne opatrenia pre špeciálne skupiny pacientov.
V prípade odolnosti na liečbu Polinailom a/alebo rozsiahleho postihnutia jedného alebo niekoľkých nechtov ma rukách a nohách, je potrebné zvážiť aj dodatočnú perorálnu liečbu.
Na liečené nechty nepoužívajte lak na nechty ani iné kozmetické prípravky.
V prípade precitlivenosti sa má liečba prerušiť a začať vhodnou liečbou.
Je potrebné vyvarovať sa kontaktu s očami a sliznicami.

Účinné látky
ciklopirox
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
14,47 €  (435,92 Sk)
Pacient
4,60 €
138,58 Sk
31,79 %
Poisťovňa
9,87 €
297,34 Sk
68,21 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: DER
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.