Simvastatin Bluefish 40 mg filmom obalené tablety tbl flm 1x28 ks

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Upozornenie: Tento liek nemá platnú registráciu!

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:52381
ŠÚKL názov:Simvastatin Bluefish 40 mg filmom obalené tablety tbl flm 28x40 mg
Držiteľ:Bluefish Pharmaceuticals AB (SWE) | Registračné číslo: 31/0443/08-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Bluefish Pharmaceuticals AB (SWE)
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Lekársky predpis + účinná látkaNepiť alkoholS jedlomUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Simvastatin Bluefish je liek používaný na znižovanie hladín cholesterolu, „zlého“ cholesterolu (LDL cholesterol) a tukových látok nazývaných triglyceridy v krvi. Okrem toho Simvastatin Bluefish zvyšuje hladiny „dobrého“ cholesterolu (HDL cholesterol). Počas užívania tohto lieku je potrebné mať cholesterol znižujúcu diétu.
Simvastatin Bluefish sa používa spolu s diétou, keď:
- máte vysoké hladiny cholesterolu (primárna hypercholesterolémia) alebo vysoké hladiny tukov (zmiešaná dyslipidémia) v krvi a tieto hladiny sa neznížili diétou, úbytkom hmotnosti alebo telesným cvičením
- máte dedičné ochorenie (homozygótna familiárna hypercholestrerolémia), ktoré spôsobuje vysokú hladinu cholesterolu v krvi.
- máte koronárnu chorobu srdca (KCHS) alebo je u vás riziko rozvoja KCHS pretože máte diabetes, mali ste mŕtvicu, alebo iné ochorenie krvných ciev.
 

Spôsob použitia

Liek sa obvykle užíva v dávke 1 tableta 1x denne (večer), v pravidelných čaosvých odstupoch. Tablety sa užívajú vždy v celku obvykle s jedlom, alebo po jedle a zapijú sa dostatočným množstvom vody. Maximálna dávka je 80 mg/deň t.j 2 tablety podávané v jednej dávke večer. pre úspešnosť liečby, je potrebné, aby pacient dodržiaval režimové opatrenia. O dĺžke liečby rozhoduje lekár, liek sa nesmie náhle vysadiť. Nepiť alkohol a grepové šťavy!

Účinné látky
simvastatín
Indikačná skupina
31 - Hypolipidemiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: MRP - Vzájomné uznávanie (mutual recognition proc.)
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.