Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Solutio acidi salicylici spirituosa 2 % sol der (fľ.HDPE biela) 1x100 g

ŠÚKL kód:24435
ŠÚKL názov:Solutio acidi salicylici spirituosa 2 % sol der 1x100 g (fľ.HDPE biela)
Držiteľ:VULM s.r.o. (SVK) | Registračné číslo: 46/0161/13-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:VULM SK s.r.o. (SVK)
Dodávatelia:VULM s.r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SOL DER - Dermálny roztok
Bez predpisuZvonka
 
Popis a určenie

Liek čistí, dezinfikuje a vysušuje pokožku, pôsobí aj na ochlpených častiach tela. Podporuje hojenie a obnovenie pokožky, je vhodný na liečbu akné a niektorých plesňových ochorení.

Spôsob použitia

Dermálny roztok s 2% obsahom kyseliny salicylovej v zriedenom liehu čistí, dezinfikuje a vysušuje pokožku. Má keratoplastický účinok a svojím epitelizačným a granulačným účinkom podporuje hojenie a obnovenie vrchnej vrstvy pokožky po jej poranení. Aplikuje sa v čase potreby (aj niekoľkokrát denne) zvonka. Roztok sa potiera priamo na postihnuté miesta, kde sa vyžaduje hojenie a obnovenie pokožky alebo liečba akné a niektorých plesňových ochorení. Nemá sa aplikovať na rozsiahlejšie a poranené plochy, najmä u detí. Na prevenciu absorpcie kyseliny salicylovej neordinovať v dlhšom časovom rozsahu na väčšie plochy zapálenej alebo poranenej kože. Vyhýbať sa aplikácii na sliznice (napr. nos, oči). Liek je možné používať v období gravidity a laktácie v rámci uvedených indikácií.

Účinné látky
etanol, kyselina salicylová
Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
2,64 €  (79,53 Sk)
Pacient
1,34 €
40,37 Sk
50,76 %
Poisťovňa
1,30 €
39,16 Sk
49,24 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.