Vyskúšajte si novú verziu ADC

  TRAMAL injekčný roztok 50 mg/ml sol inj (amp.skl.) 5x1 ml

ŠÚKL kód:06200
ŠÚKL názov:TRAMAL injekčný roztok 50 mg/ml sol inj 5x1 ml/50 mg (amp.skl.)
Držiteľ:STADA Pharma (DEU) | Registračné číslo: 65/0078/91-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Grünenthal GmbH (DEU)
Dodávatelia:STADA PHARMA Slovakia, s. r. o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SOL INJ - Injekčný roztok
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisDo rúk lekáraParenterálne
 
Popis a určenie

Tramadol, liečivo lieku TRAMAL 50 mg/ml injekčný roztok ®, je analgetikum triedy opioidov pôsobiace na centrálny nervový systém. Zmierňuje bolesť pôsobením na špecifické nervové bunky v mieche a mozgu. TRAMAL 50 mg/ml injekčný roztok ® sa používa na zmiernenie strednej až silnej bolesti.

Spôsob použitia

Zvyčajná dávka je 50 - 100 mg, ktorú možno opakovať v 4 – 6-hodinovom odstupe až do dávky 400 mg. Na liečbu silných bolestí po operáciách pri analgetických postupoch podľa potreby môže byť potrebné v prvých hodinách aj vyššie dávkovanie. Spotreba za 24 hodín však nie je zvyčajne vyššia než pri bežnom podávaní. Účinok trvá podľa bolesti 4 - 8 hodín. Zvyčajne nie je potrebné prekračovať dennú dávku 400 mg tramadoliumchloridu. Pri nádorových bolestiach, intraoperatívne alebo pri použití tramadoliumchloridu pri silných bolestiach po operáciách môžu byť potrebné dávky až 600 mg za deň, ktoré však možno podávať len výnimočne na nevyhnutne dlhý čas.
Deťom vo veku 1 - 13 rokov sa podáva ako jednotlivá dávka 1 - 2 mg tramadoliumchloridu /kg telesnej hmotnosti vo forme kvapiek alebo injekcií. Denná dávka je 4 - 8 mg/kg rozdelená do 3 - 4 dávok.

Účinné látky
tramadol
Indikačná skupina
65 - Analgetiká - anodyná
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 60
Cena a doplatok
Maximálna cena
1,79 €  (53,93 Sk)
Pacient
0,39 €
11,75 Sk
21,79 %
Poisťovňa
1,40 €
42,18 Sk
78,21 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: S - čiastočná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.