Vyskúšajte si novú verziu ADC

  UNDESTOR TESTOCAPS 40 mg cps mol 30x40 mg

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:34441
ŠÚKL názov:Undestor Testocaps 40 mg cps mol 30x40 mg
Držiteľ:N.V.Organon (NLD) | Registračné číslo: 56/0091/03-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Forma:CPS - Kapsula
Lekársky predpisTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie

Liek UNDESTOR TESTOCAPS sa u mužov používa na substitučnú liečbu testosterónom primárnych alebo sekundárnych hypogonádových porúch (útlm funkcie pohlavných žliaz), napr.:
• po kastrácii (odstránenie pohlavných orgánov),
• pri eunuchoidizme (nedostatočne vyvinuté pohlavné orgány),
• pri endokrinnej impotencii (neschopnosť pohlavného styku a oplodnenia),
• pri hypopituitarizme (znížená činnosť podmozgovej žlazy),
• pri niektorých typoch infertility (neplodnosti) spôsobenej spermatogénnymi poruchami (poruchy vývoja samčích pohlavných buniek),
• pri mužských klimakterických prejavoch, ako je znížené libido (pohlavná túžba) a pocit zníženého fyzického a psychického zdravia.
U transsexuálov (zo ženy na muža):
• na dosiahnutie maskulinizácie (nadobúdanie zjavných mužských znakov u žien).
Okrem toho možno liečbu testosterónom indikovať mužom pri osteoporóze (rednutie kostí) spôsobenej nedostatkom androgénov.

Spôsob použitia

Počiatočná dávka je zvyčajne 3–4 kapsuly denne počas 2–3 týždňov a následná udržiavacia dávka 1–3 kapsuly denne. Kapsula Undestor Testocaps sa musí užívať súbežne s jedlom a zapíjať primeraným množstvom tekutiny. Nerozhrýza sa a prehĺta sa celá. Odporúča sa dávkovať tak, aby sa polovica dennej dávky užila ráno a druhá polovica večer. Ak sa užíva nepárny počet kapsúl, väčšia dávka sa má užiť ráno.

Účinné látky
testosterón
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.