Vyskúšajte si novú verziu ADC

  UNICLOPHEN 0,1 % int opo (fľa. PE) 1x10 ml

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:33187
ŠÚKL názov:UNICLOPHEN 0,1 % int opo 1x10 ml (fľa. PE)
Držiteľ:UNIMED PHARMA spol s.r.o. (SVK) | Registračné číslo: 64/0661/96-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:UNIMED PHARMA spol. s r.o. (SVK)
Dodávatelia:UNIMED PHARMA spol. s r.o. (SVK) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:INT OPO - Očná roztoková instilácia
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisAplikovať v ľahuDo okaTehotenstvo III.KI - 2 roky
 
Popis a určenie

Uniclophen 0,1 % je roztok na podanie do oka. Obsahuje liečivú látku sodnú soľ diklofenaku, ktorá tlmí bolesť a výrazne zmierňuje zápalové reakcie spôsobené mechanickým poškodením alebo alergiou.
Uniclophen 0,1 % sa používa na liečbu neinfekčných zápalov oka, hlavne na liečbu chronických zápalov spojovky a rohovky, predovšetkým alergického pôvodu. Používa sa aj pri nebakteriálnych zápaloch mihalníc, po drobných poraneniach oka (po padnutí cudzích teliesok do oka, popáleninách resp. poleptaniach), pri vredoch na rohovke, po pôsobení UV žiarenia (slnečné lúče, zváranie) a pri svetloplachosti.
Uniclophen 0,1 % sa používa aj v predoperačnej príprave na zmenšenie zúženia zreničky v priebehu operácie, k pred- a pooperačnej prevencii cystoidného edému makuly (presiaknutie sietnicového centra) a k tlmeniu neprimeranej zápalovej reakcie po rôznych operáciách oka.
Liek môžu používať dospelí, mladiství a deti od 2 rokov. Uniclophen 0,1 % môže byť súčasne podávaný s očnými instiláciami obsahujúcimi kortikosteroidy.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle aplikuje pri neifekčných zápaloch oka v množstve 1-2 kvapky 3-5x denne do spojovkového vaku postihnutého oka, tak dlho ako to vyžaduje stav ochorenia. Pri očných operáciách (k zmenšeniu miózy) sa 3 hodiny pred operáciou má aplikovať do spojovkového vaku 6x 1 kvapka (asi v 30 minútových intervaloch). Po operácii oka sa aplikuje 1 kvapka 3x denne a v nasledujúcich dňoch 1-2 kvapky 3-5x denne do spojovkového vaku po dobu aspoň 1 týždňa. Odporúča sa stlačiť slzný vačok v oblasti vnútorného očného kútika po dobu jednej minúty. Má sa tak urobiť ihneď po instilácii každej kvapky. Dávkovanie u detí musí zvlášť odporučiť oftalmológ a celá liečba musí prebiehať pod jeho ambulantným dohľadom.
Pri zápaloch oka u detí sa zvyčajne aplikuje 1 kvapka 3-6x denne. Ak sa lokálne používa viac ako jeden očný liek, časový odstup medzi jednotlivými liekmi má byť aspoň 5 minút. Kontaktné šošovky je treba pred podaním očných kvapiek vybrať, po 20 minútach je možné šošovky opäť aplikovať.

 

 

Účinné látky
diklofenak
Indikačná skupina
64 - Oftalmologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 24
Cena a doplatok
Maximálna cena
3,35 €  (100,92 Sk)
Pacient
0,00 €
0,00 Sk
0,00 %
Poisťovňa
3,35 €
100,92 Sk
100,00 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: OPH
Spôsob úhrady: I - plná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.