Vyskúšajte si novú verziu ADC

  VERRUMAL sol der 1x13 ml

ŠÚKL kód:18344
ŠÚKL názov:VERRUMAL sol der 1x13 ml
Držiteľ:Almirall Hermal GmbH (DEU) | Registračné číslo: 46/0297/94-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Almirall Hermal GmbH (DEU)
Dodávatelia:Almirall Hermal GmbH (DEU) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:SOL DER - Dermálny roztok
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZvonkaTehotenstvoDojčenieKI - 1 rok
 
Popis a určenie

Roztok, ktorý obsahuje dve liečivá: fluóruracil a kyselinu salicylovú a patrí medzi lieky na kožné ochorenia (dermatologiká).
Liek sa používa na liečbu bradavíc na koži. Jedná sa o kombinovaný liek na odstraňovanie bradavíc. Kombinácia fluóruracilu a kyseliny salicylovej zaisťuje úspešnosť liečby bradavíc.

Fluóruracil patrí medzi cytostatiká (lieky potláčajúce rast buniek). Fluóruracil účinkuje na bunky vo fáze rastu – čo je prípad bradavíc, a to na úrovni prepisu genetických informácií v nukleových kyselinách.

Kyselina salicylová účinkuje ako keratolytikum – látka, ktorá zmäkčuje a odstraňuje zrohovatenú vrstvu kože, čím uľahčuje prienik fluóruracilu do tkaniva bradavíc. Rovnaký účinok má aj dimetylsulfoxid, ktorý je súčasťou roztoku.

Spôsob použitia

Liek sa obvykle nanáša štetcom 2 až 3x denne, iba na miesta s bradavicami. Zdravá koža nemá prísť do styku s liekom. Ak je potrebné tieto miesta chrániť, majú sa natrieť pastou alebo masťou. Pred aplikáciou sa odporúča štetec otrieť o hrdlo fľaštičky. U veľmi malých bradavíc sa na aplikáciu môže použiť namiesto štetca špáradlo alebo niečo podobné.

Pred každou ďalšou aplikáciou sa musí zostávajúci povlak z bradavice odstrániť. Celková ošetrovaná plocha nemá presiahnuť 25 cm2.
Priemerná dĺžka liečby je 6 týždňov; pri priaznivom priebehu liečby sa môže predĺžiť na 7 týždňov. Dôležitá je dôsledná každodenná aplikácia.

Poznámka: Odporúča sa konzultovať priebeh liečby s lekárom, ktorý zároveň môže pred ďalšou aplikáciou odstrániť odumreté tkanivo bradavice, čo je dôležité najmä u bradavíc na chodidlách a u výrazne vyčnievajúcich bradavíc.

Upozornenie:
Liek sa nesmie používať počas gravidity a laktácie, nesmú ho používať ani ženy, u ktorých s istotou nemožno vylúčiť graviditu.
Liek sa nemá používať u dojčiat (do 1 roka veku).
Liek sa nesmie používať u osôb s renálnou insuficienciou.
Nesmie prísť do styku s očami a sliznicami.
Nesmie sa použiť na plochu väčšiu ako 25 cm2.
V prípade periunguálnych a subunguálnych bradavíc je dôležité, aby sa liek nedostal do nechtového lôžka.
Liek sa nesmie používať u osôb s precitlivenosťou na liečivá alebo na ktorúkoľvek z pomocných látok.
Roztok je horľavina. Uchovávajte ho mimo dosahu ohňa a plameňov.

Indikačná skupina
46 - Dermatologiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.