Vyskúšajte si novú verziu ADC

  WARFARIN ORION 5 mg tbl 1x100 ks

ŠÚKL kód:24663
ŠÚKL názov:WARFARIN ORION 5 mg tbl 100x5 mg (liek.HDPE)
Držiteľ:Orion Corporation (FIN) | Registračné číslo: 16/0011/89-S | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Orion Corporation (FIN)
Dodávatelia:Orion Corporation (FIN) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL - Tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvo I. a III.
 
Popis a určenie

Tablety WARFARIN ORION sú perorálne antikoagulanciá a používajú sa na prevenciu pred trombózou (krvné zrazeniny) alebo na liečbu trombózy a tromboembolických komplikácií. Tablety WARFARIN ORION zabraňujú tvorbe krvných zrazenín. Váš lekár Vám vysvetlí, na ktorú chorobu tento liek užívate alebo na ktorú chorobu pôsobí preventívne. Zvyčajne sa tento liek užíva na:
- prevenciu a liečbu hlbokej trombózy žíl na dolných končatinách (tvorba zrazenín v žilách nôh) a pľúcnej embólie (krvné zrazeniny v pľúcnych cievach),
- prevenciu tvorby krvných zrazenín a ich prenosu do mozgových ciev, do ciev srdca a vôbec do ciev po celom tele počas fibrilácie predsiení srdca (srdcová arytmia), po infarkte myokardu alebo po náhrade srdcovej chlopne.

Spôsob použitia

Dávkovanie je určované individuálne (môže sa zo dňa na deň odlišovať). Tablety sa užívajú počas prvých 2-4 dní obvykle v dávke 10 mg, ktorá je neskôr znížená na 2-8 mg (výnimočne aj viac). Tablety sa užívajú nezávisle na jedle a v presne stanovenú dobu a zapijú sa vodou. Ak počas liečby pacient spozoruje nadmernú tvorbu modrín, krvácanie z nosa alebo z ďasien, krv v moči alebo v stolici, čiernu stolicu, vracanie krvi, silnejšiu alebo predĺženú menštruáciu, mal by sa poradiť s lekárom. Liek sa nesmie vysadiť náhle, potrebný je častý kontakt s lekárom.

Účinné látky
warfarín
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36
Cena a doplatok
Maximálna cena
5,99 €  (180,45 Sk)
Pacient
0,00 €
0,00 Sk
0,00 %
Poisťovňa
5,99 €
180,45 Sk
100,00 %
Vývoj cien
Indikačné obmedzenie: NIE
Súhlas revízneho lekára: NIE
Preskripčné obmedzenia: NIE
Spôsob úhrady: I - plná >>
Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.