Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Xeloda 500 mg filmom obalené tablety tbl flm 120x500 mg (blis.PVC/PVDC)

Produkt je v databáze ADC ČÍSELNÍK v stave 'Neaktívny'. Informácie o produkte nemusia byť aktuálne.

Výdaj: Viazaný na lekársky predpis s obmedzením predpisovania

ŠÚKL kód:30402
ŠÚKL názov:Xeloda 500 mg filmom obalené tablety tbl flm 120x500 mg (blis.PVC/PVDC)
Držiteľ:Roche Registration Limited (GBR) | Registračné číslo: EU/1/00/163/002 | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
 
Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.

Lekársky predpisLiek znižuje pozornosťNepiť alkoholPo jedleUžiť vcelkuZapiťTehotenstvoDojčenie
 
Popis a určenie
Indikácie:
Xeloda patrí do skupiny liekov nazývaných cytostatiká, ktoré zastavujú rast nádorových buniek. Xeloda obsahuje látku kapecitabín, ktorá sama o sebe nie je cytostatikom. Až po jej vstrebaní v organizme sa mení na aktívnu protinádorovú látku (viac v nádorovom ako v normálnom tkanive). Liek Xeloda predpisujú lekári na liečbu rakoviny hrubého čreva, konečníka alebo prsníka.
Spôsob použitia

Liek sa užíva podľa individuálne stanovenej schémy (obvykle v dvoch denných dávkach, ráno a večer). Tablety sa užívajú do pol hodiny po jedle (obvykle raňajky a večera), vždy v celku a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Po 14 dňoch užívania sa zväčša necháva 7-dňová prestávka, počas ktorej sa liek neužíva. Počet liečebných cyklov stanoví lekár. Liek môže ovplyvňovať pozornosť. Nepiť alkohol.

Účinné látky
kapecitabín
Indikačná skupina
44 - Cytostatiká
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: EU - Európska
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.