Zoely 2,5 mg/1,5 mg tbl flm (24 akt.+4 placebo) 1x28 ks

ŠÚKL kód:09736
ŠÚKL názov:Zoely 2,5 mg/1,5 mg filmom obalené tablety tbl flm 28(24 akt.+4 placebo)x2,5 mg/1,5 mg (blis.PVC/Al)
Držiteľ:Teva B.V. (NLD) | Registračné číslo: EU/1/11/690/001 | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD)
Dodávatelia:Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Lekársky predpisUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvoKI - mužiDojčenie
 
Popis a určenie

Zoely je antikoncepčná tableta, ktorá sa používa na zamedzenie otehotnenia. Všetkých 24 bielych filmom obalených tabliet sú aktívne tablety, ktoré obsahujú malé množstvo dvoch rôznych ženských hormónov. Nazývajú sa nomegestrolacetát (progestín) a estradiol (estrogén). 4 žlté tablety sú neaktívne tablety, ktoré neobsahujú hormóny a nazývajú sa placebové tablety. Antikoncepčné tablety, ktoré obsahujú dva rôzne hormóny, ako je Zoely, sa nazývajú „kombinované tablety“. Estradiol, estrogén v Zoely, je zhodný s hormónom tvoreným vaječníkmi počas menštruačného cyklu. Nomegestrolacetát, progestín v Zoely, je odvodený od hormónu progesterónu. Progesterón je tvorený vaječníkmi počas menštruačného cyklu. 

Spôsob použitia

Obalené tablety sa užívajú v označenom poradí každý deň v približne rovnakú dobu. Užívanie sa zaháji bielou tabletou v prvý deň prirodzeného cyklu ženy, t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania (začať možno i na 2.-5. deň, ale počas prvých sedem dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie). Počas 28 po sebe nasledujúcich dní sa užíva 1 tableta denne. Každé balenie začína 24 bielymi aktívnymi tabletami, po ktorých nasledujú 4 žlté placebové tablety.Tablety sa užívajú nezávisle na jedle a zapíjajú sa tekutinou. Počas posledných štyroch dní (v období užívania žltých placebových tabliet) dôjde ku krvácaniu, ktoré sa objaví približne za 2-3 dni po užití poslednej bielej obalenej tablety a nemusí skončiť pred zahájením užívania z ďalšieho balenia. Ďalšie balenie (blister) sa užíva bezprostredne po ukončení predošlého balenia. Dodané sú nálepky označené 7 dňami týždňa. Balenie ponúka nálepku, ktorá začína dňom, v ktorom sa začínajú užívať tablety, a tú treba nalepiť na blister.

Účinné látky
estradiol, nomegestrolacetát
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z
Typ registrácie: EU - Európska
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.