Vyskúšajte si novú verziu ADC

  Zoely 2,5 mg/1,5 mg tbl flm (24 akt.+4 placebo) 1x28 ks

ŠÚKL kód:09736
ŠÚKL názov:Zoely 2,5 mg/1,5 mg filmom obalené tablety tbl flm 28(24 akt.+4 placebo)x2,5 mg/1,5 mg (blis.PVC/Al)
Držiteľ:Teva B.V. (NLD) | Registračné číslo: EU/1/11/690/001 | zobraziť všetky humánne lieky tohto držiteľa
Výrobca:Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD)
Dodávatelia:Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD) | zobraziť všetky humánne lieky tohto dodávateľa
Forma:TBL FLM - Filmom obalené tablety
Lekársky predpisUžiť vcelkuZapiťDodržiavať odstupyTehotenstvoKI - mužiDojčenie
 
Popis a určenie

Liek je antikoncepčná tableta, ktorá sa používa na zabránenie otehotnenia. Obsahuje dva rôzne hormóny, a preto sa nazýva „kombinovaná tableta“.

  • Všetky 24 biele filmom obalené tablety sú aktívne tablety, obsahujú malé množstvo dvoch rôznych ženských hormónov. 
  • 4 žlté tablety sú neaktívne tablety, neobsahujú hormóny a nazývajú sa placebové tablety.
Spôsob použitia

Obalené tablety sa užívajú v označenom poradí každý deň v približne rovnakú dobu. Užívanie sa zaháji bielou tabletou v prvý deň prirodzeného cyklu ženy, t.j. v prvý deň jej menštruačného krvácania (začať možno i na 2.-5. deň, ale počas prvých sedem dní prvého cyklu sa odporúča naviac použiť bariérovú metódu kontracepcie). Počas 28 po sebe nasledujúcich dní sa užíva 1 tableta denne. Každé balenie začína 24 bielymi aktívnymi tabletami, po ktorých nasledujú 4 žlté placebové tablety.Tablety sa užívajú nezávisle na jedle a zapíjajú sa tekutinou. Počas posledných štyroch dní (v období užívania žltých placebových tabliet) dôjde ku krvácaniu, ktoré sa objaví približne za 2-3 dni po užití poslednej bielej obalenej tablety a nemusí skončiť pred zahájením užívania z ďalšieho balenia. Ďalšie balenie (blister) sa užíva bezprostredne po ukončení predošlého balenia. Dodané sú nálepky označené 7 dňami týždňa. Balenie ponúka nálepku, ktorá začína dňom, v ktorom sa začínajú užívať tablety, a tú treba nalepiť na blister.

Účinné látky
estradiol, nomegestrolacetát
Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: EU - Európska
Exspirácia: 36
Cena a doplatok

Liek nie je kategorizovaný (nemá určenú maximálnu cenu a doplatok).

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.