Vyskúšajte si novú verziu ADC

  ARTELAC CL UNO sterilizujúca zvlhčujúca instilácia 30x0,6 ml

Výdaj: Nie je viazaný na lekársky predpis

ŠÚKL kód:O71456
ŠÚKL názov:Roztok očný Artelac CL UNO sterilná zvlhčujúca instilácia 30 x 0,6 ml
Držiteľ:PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie, a.s. (SVK)
Výrobca:Dr. Gerhard Mann Chem.-Pharm. Fabrik GmbH (DEU)
Dodávatelia:Valeant sp.z. o.o.sp.j (POL) | zobraziť všetky zdravotnícke potreby tohto dodávateľa
Forma:INT OPH - Očná instilácia, kolýrium
Bez predpisuDodržiavať odstupyAplikovať v ľahuDo oka
 
Popis a určenie

Očná sterilná zvlhčujúca roztoková instilácia. Balenie obsahuje 30 sterilných ampuliek, jedna ampulka obsahuje 0,6 ml roztoku. 1 ml roztoku obsahuje 3,2 mg hypromelózy. Prípravok neobsahuje žiadne konzervačné látky.
 

Očná instilácia sa používa obzvlášť u ľudí s citlivými očami so sklonom k alergiám. Zlepšuje zvlhčenie povrchu oka pri pocite suchosti, pálení alebo únave očí, spôsobených napríklad dlhým sledovaním televízie alebo monitora počítača, pobytom vo vykurovaných alebo klimatizovaných miestnostiach. Prípravok je taktiež určený na navlhčenie počas nosenia tvrdých a mäkkých kontaktných šošoviek.

Spôsob použitia

Jedna ampulka slúži na jednorazové použitie. Po použití zvyšný obsah ampulky zlikvidujte, pretože prípravok neobsahuje konzervačné látky. Spôsob použitia je znázornený v príbalovej informácii pre pacienta. Pred aplikáciou kontaktnej šošovky nakvapkajte 1 kvapku roztoku na každú kontaktnú šošovku; môžete tiež aplikovať 1 kvapku do spojovkového vaku. Roztok taktiež môžete použiť v prípade potreby kedykoľvek počas dňa. Pri aplikácii sa nedotýkajte kvapkadlom šošovky, oka alebo prstov, aby nedošlo k znečisteniu roztoku. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, poraďte sa s lekárom. V prípade alergickej reakcie prerušte liečbu. Ak používate ďalšie očné prípravky, udržujte medzi ich aplikáciou rozmedzie asi 15 minút.

Upozornenie
Informácie na tomto portáli nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti. Informácie uvedené na tomto portáli majú iba informačný charakter a nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom. Prevádzkovatelia ani garanti portálu nenesú právnu zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií o uvedených produktoch, prípadné chybné uvedenie náhrady produktu alebo za akúkoľvek inú chybu. Používanie a šírenie informácií na tomto portáli podlieha autorským právam.